Referát pro zahraniční a vnější vztahy - Aktuality

11. prosince 2023

Nové výzvy MZV ČR na podání projektových návrhů - Ukrajina / Rozvojové země

Vážení kolegové,

chtěli bychom Vás informovat, že MZV ČR vyhlásilo dvě nové výzvy na podání projektových návrhů na tzv. navyšování kapacit, tedy rozvojovou spolupráci. Rozdílem oproti minulé výzvě je to, že se dá žádat už na celoroční či dvouleté projektové období.

V případě Vašeho zájmu prosíme o stručnou informaci (vč. toho, v rámci které projektové kapitoly se budete hlásit) na adresu . V případě potřeby Vám zprostředkujeme konzultaci ohledně přípravy projektu.

Posilování kapacit veřejných vysokých škol v rozvojových zemích v roce 2024

Uzávěrka dne 12. 01. 2024 v 14:00

Posilování kapacit veřejných vysokých škol na Ukrajině 2024

Uzávěrka dne 12. 01. 2024 v 14:00

Předmětem této výzvy je výběr projektů zaměřených na podporu meziuniverzitní vědecké, výzkumné a pedagogické spolupráce, realizaci specializovaných krátkodobých, několikaměsíčních, studijních pobytů učitelů z ČR v rozvojových zemích i učitelů a studentů z rozvojových zemí na českých veřejných vysokých školách, předávání českého know-how v oblasti managementu vysokého školství, spolupráci v odborné publikační činnosti, vědeckou a akademickou spolupráci v oblasti posilování kybernetické bezpečnosti, apod. Podpořeno může být také navazování nového partnerství mezi veřejnými vysokými školami v České republice a v partnerské zemi, zejména pokud to je koherentní s dosavadní dvoustrannou rozvojovou spoluprací a perspektivní z hlediska zapojení do rozvojové spolupráce EU ve formě Iniciativ Team Europe nebo delegované spolupráce. Předkládané projekty musí směřovat do Ukrajiny, nebo do Moldavska – v případě, že se zabývají problematikou ukrajinských uprchlíků v Moldavsku.

Za Referát pro zahraniční a vnější vztahy

M. Bendová

Archiv aktualit, RSS kanál