Referát pro zahraniční a vnější vztahy

Aktuálně

6. prosince 2022

Universität Hamburg - extracurricular virtual training: “Transcultural Awareness”

Dovolujeme si sdílet s Vámi nabídku z Universität Hamburg - extracurricular virtual training: 16. & 17. December 2022, Fri & Sat 12:00-17:30 local time Hamburg (CET): training “Transcultural Awareness” (in English language, together with German and international students).


6. prosince 2022

Česká delegace Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení pro studenty, kteří mají zájem zúčastnit se mezinárodního programu SPECQUE

SPECQUE je největší frankofonní simulací Evropského parlamentu na světě. Každý rok se jí účastní více než stovka studentů z různých zemí, kteří tak mají příležitost nejen blíže poznat fungování EU, ale také prohloubit své osobní schopnosti, a to například v oblasti diskuse, vyjednávání a přesvědčování. Vyzkouší si spolupráci napříč politickými uskupeními, společná zasedání i rozhovory s médii. Navíc mají šanci zvolit si, zda chtějí okusit roli běžného poslance nebo třeba lobbisty či novináře.


24. listopadu 2022

Barrande Fellowship Programme for 2023

The French Institute in Prague, the French Embassy in the Czech Republic and the Czech Ministry of Education, Youth and Sports (MSMT) are happy to announce the launch of the Barrande Fellowship Programme for 2023, the exchange mobility programme for Ph.D. students between the Czech Republic and France.


15. listopadu 2022

Vyhodnocení jarního kola Fondu mobility

Rádi bychom s Vámi sdíleli informaci, že z celkem 329 žádostí podaných do jarního kola Fondu mobility Univerzity Karlovy 2022 bylo 75 žádostí ze 3. lékařské fakulty (tj. 22,8 % z celkového počtu žádostí). Z toho 74 žádostí bylo Radou Fondu mobility schváleno.


10. listopadu 2022

Stipendijní pobyty na základě mezinárodních smluv na 2023/2024

Stipendia, která naleznete v nabídce Akademické informační agentury (AIA), jsou udělována na základě závazků vyplývajících z mezinárodních smluv. Jsou financovaná buď Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, nebo z rozpočtů států, které s Českou republikou uzavřely smlouvu o spolupráci ve školství a ve vědě. Udělováním stipendií partnerské země podporují vzájemnou výměnu studentů, akademiků a vědců, a přispívají tak ke globálnímu sdílení zkušeností, dovedností, idejí a kreativních podnětů.


10. listopadu 2022

Akademické a studentské minigranty 4EU+ 2023

Rádi bychom vás informovali o vyhlášení nové výzvy pro žádosti o minigranty a studentské minigranty na podporu projektů 4EU+.


9. listopadu 2022

Studenti 3. LF sdílejí své zkušenosti z mise v Itibu (Keňa)

Keňa může být krásná a zároveň tvrdá. Poslechněte si příběhy psané životy lidí z keňské vesničky Itibo tak, jak je s námi sdíleli, a nahlédněte do zákulisí fungování nemocnice vzdálené téměř 6 000 kilometrů od Prahy. Jako skupina studentů 3. lékařské fakulty bychom Vám rádi představili humanitární misi Itibo, které jsme během tohoto léta byli součástí. Můžete se těšit na obecné informace o fungování projektu a dále také na různorodé kazuistiky z doby našeho působení v rovníkové Africe.


7. listopadu 2022

Mobilita akademiků, doktorandů a post-doktorandů v rámci přímé meziuniverzitní spolupráce

Dovolujeme si Vás informovat o vyhlášení výběrového řízení pro obsazení mobility akademiků, doktorandů a post-doktorandů v rámci přímé meziuniverzitní spolupráce v kalendářním roce 2023.30. srpna 2022

Stipendia Nadace „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“

Rádi bychom Vám představili aktivity Nadace „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“, která podporuje vědecké, literární a umělecké snahy českého národa, přispívá k uspokojování jeho kulturních potřeb a podporuje potřebné a nadané studující na českých veřejných vysokých školách.


17. března 2022

3. LF opět obhájila nejvyšší počet výjezdů Erasmus+

Rádi bychom se s Vámi podělili o informaci, že i v akademickém roce 2020/2021 obhájila 3. LF nejvyšší počet výjezdů mezi lékařskými fakultami UK.


16. března 2021

Výjezdy v rámci aliance 4EU+

Rádi bychom Vás informovali, že se rektoři následujících univerzit: Sorbonne University, Heidelberg University, University of Warsaw, University of Copenhagen, University of Milan, Charles University dohodli na bližší spolupráci, jejíž součástí je i výměna studentů všech oborů (pokud se požadovaný obor na konkrétní partnerské univerzitě vyučuje) a také pedagogů.


10. ledna 2020

"Za vzděláním do zahraničí" - nabídka stipendia

Stipendium je určeno pro studenty bakalářského nebo magisterského stupně vysokých škol v ČR a SR do 25 let (včetně), kteří budou studovat v programu Erasmus nebo v rámci jiného krátkodobého studijního programu, po jehož skončení se vracejí zpět na mateřskou univerzitu. Přednostně podporujeme studenty technických oborů a mediky.


Archiv aktualit, RSS kanál
Poslední změna: 1. březen 2019 12:42 
print
Sdílet na:  
Kontakty

3. lékařská fakulta

Univerzita Karlova

Ruská 87, 100 00 Praha 10


tel.: +420 267 102 111

fax: +420 267 311 812

IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208


Další kontakty a bankovní spojeníJak k nám


Váš názor