Výměnný program Erasmus+ - Aktuality


12. dubna 2024

Zájem o Erasmus+ rapidně roste, přibývá i příjezdů na UK

Forum, magazín Univerzity Karlovy, přináší článek o Erasmu. Všímá si rovněž úspěchů 3. LF, kterou v počtu výjezdů předstihly pouze velké humanitně zaměřené fakulty.


28. března 2024

Podcast o Erasmu: Vyplatí se vyjet na pobyt do zahraničí?

Zájem o program Erasmus od pandemického útlumu zase sílí. Čísly to může potvrdit třeba Univerzita Karlova, v předešlém akademickém roce totiž zaznamenala skoro 1700 výjezdů přes Erasmus+ a očekává, že letos tuhle pomyslnou laťku přeskočí. A právě na téma výjezdů, nejen těch studijních, ale i pracovních, je zaměřen nový díl podcastu Café Evropa.


22. února 2024

Stipendia na výjezdy do zahraničí od Nadace Sophia

Nadace Sophia podporuje vzdělávání zejména těmito formami: 1)podpora vzdělávacích akcí, seminářů a školení, 2)vytváření a poskytování stipendií, 3)podpora stipendijních programů a studijních pobytů v České republice a v zahraničí, 4)podpora publikační činnosti, 5)podpora vědeckovýzkumné a tvůrčí činnosti a poskytování grantů.


19. ledna 2024

Navázání Erasmus spolupráce s Hospital Dr. Nélio Mendonça v Portugalsku

S radostí Vám oznamujeme, že Hospital Dr. Nélio Mendonça ve Funchalu (Madeira, Portugalsko) se stala naší partnerskou nemocnicí v rámci programu Erasmus.


10. ledna 2024

3. LF opět nejaktivnější lékařskou fakultou UK v rámci programu Erasmus

Rádi bychom Vás informovali, že i v akademickém roce 2022/2023 se 3. LF stala nejaktivnější lékařskou fakultou UK v oblasti vysílání studentů na Erasmus. V poměru počtu výjezdů na počet studujících obsadila 3. LF druhé místo ze všech 17 fakult.


13. ledna 2023

Navázání Erasmus spolupráce se Stage Malta

Dovolujeme si informovat, že 3. lékařská fakulta navázala spolupráci s institucí "Stage Malta", která zajišťuje stáže v rámci celého území Maltské republiky.


30. srpna 2022

Stipendia Nadace „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“

Rádi bychom Vám představili aktivity Nadace „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“, která podporuje vědecké, literární a umělecké snahy českého národa, přispívá k uspokojování jeho kulturních potřeb a podporuje potřebné a nadané studující na českých veřejných vysokých školách.


16. března 2021

Výjezdy v rámci aliance 4EU+

Rádi bychom Vás informovali, že se rektoři následujících univerzit: Sorbonne University, Heidelberg University, University of Warsaw, University of Copenhagen, University of Milan, University of Geneva, Charles University dohodli na bližší spolupráci, jejíž součástí je i výměna studentů všech oborů (pokud se požadovaný obor na konkrétní partnerské univerzitě vyučuje) a také pedagogů.


10. ledna 2020

"Za vzděláním do zahraničí" - nabídka stipendia

Stipendium je určeno pro studenty bakalářského nebo magisterského stupně vysokých škol v ČR a SR do 25 let (včetně), kteří budou studovat v programu Erasmus nebo v rámci jiného krátkodobého studijního programu, po jehož skončení se vracejí zpět na mateřskou univerzitu. Přednostně podporujeme studenty technických oborů a mediky.


Archiv aktualit, RSS kanál


print
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakty

3. lékařská fakulta

Univerzita Karlova

Ruská 87, 100 00 Praha 10


tel.: +420 267 102 111

IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208


Další kontakty a bankovní spojeníJak k nám


Váš názor