Aktuality na Ústavu jazyků

15. listopadu 2022

Čeština pro cizince – výuka v programu Erasmus+

V zimním i letním semestru daného akademického roku pořádá Ústav jazyků   3. lékařské fakulty UK ve spolupráci s Evropskou kanceláří Odboru zahraničních vztahů RUK kurzy českého jazyka pro cizince - „incoming“ studenty programu Erasmus+. Kurzů pro začátečníky (Beginners I), mírně pokročilé (Beginners II) a středně pokročilé (Intermediate) se účastní desítky studentů lékařských a přírodovědných oborů z mnoha evropských univerzit, kteří jeden či dva semestry studují v rámci programu Erasmus+ na Univerzitě Karlově.

Vyučující seznamují studenty nejen se základy češtiny a rozvíjejí jejich schopnost dorozumět se v cizojazyčném prostředí, u pokročilejších doplněnou o vybrané termíny odborného jazyka, ale také obohacují výuku tématy z české historie a kultury a reáliemi, s nimiž se při studiu v Praze setkávají.