Aktuality na Ústavu jazyků

15. prosince 2022

Prezentace vybraných knih v Nakladatelství Karolinum

Ve středu 14. prosince uspořádalo Nakladatelství Karolinum slavnostní večer u příležitosti prezentace vybraných knih. Za účasti autorů bylo představeno celkem osm publikací.  Mezi oceněné tituly se dostala i kniha Léčíme česky. Čeština pro sestry a jiné zdravotníky (Лікуємо чеською. Чеська мова для медсестер та інших медичних працівників). Je výsledkem spolupráce odborníků z 3. LF UK a FF UK a je určena nelékařským zdravotnickým pracovníkům, kteří přicházejí z Ukrajiny a mají zájem učit se česky, aby mohli pracovat v českém zdravotnictví. Na publikaci se podílely čtyři autorky ze 3. LF UK (Iveta Čermáková z Ústavu jazyků, Marie Zvoníčková a Tereza Bakusová z Ústavu ošetřovatelství a absolventka oboru Všeobecné ošetřovatelství Daria Stytsenko).

Zleva: ředitel Nakladatelství Karolinum Petr Valo, Marie Zvoníčková (Ústav ošetřovatelství 3. LF UK), Tereza Bakusová (Ústav ošetřovatelství 3. LF UK), Roksolana Fedorenko (studentka FF UK), Iveta Čermáková (Ústav jazyků 3. LF UK), Petr Čermák (Ústav románských studií FF UK), Daria Stytsenko (absolventka 3. LF UK), Eva Flanderková (redaktorka Nakladatelství Karolinum)