Archiv aktualit

9. října 2023

Prohlášení vedení 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy

3. LF UK je hrdá na to, že její studenti pocházejí z mnoha zemí světa. Vážíme si toho, že si ke svému studiu zvolili naši fakultu. Respektujeme jejich osobní názory i kulturní odlišnosti. Pevně věříme, že každý student lékařství vnímá nepřípustnost násilí, neboť si plně uvědomuje cenu každého lidského života i zdraví.

Cílem fakulty je bezpečné a klidné prostředí pro studium i výuku. Jsme si vědomi toho, že válečné konflikty jsou emocionálně náročné pro řadu studentů, pocházejících ze zemí, jichž se tyto konflikty týkají. Vyzýváme k uměřenosti při zveřejňování informací či osobních postojů na sociálních sítích či v jiných médiích. Všichni tvoříme jednu fakultní komunitu studentů a učitelů. Fakultní prostory neslouží a nebudou sloužit k politickým či ideologickým konfrontacím. Prostředí fakulty se nesmí stát místem vzájemných útoků mezi studenty různých národností.

Proděkan pro studium a výuku MUDr. David Marx, PhD. je od 7.10.2023 v kontaktu s izraelskými studenty 3.LF UK a zjišťuje jejich aktuální potřeby vyvolané válečnou situací v jejich zemi. V případě povolání studentů do vojenské služby fakulta umožní formou individuálních studijních plánů náhradu zameškané výuky. Fakultní nonstop telefonní linku (+420 724 292 312) je možno využít při jakýchkoli akutních problémech vyvolaných aktuální situací.

Prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc., děkan

Poslední změna: 21. únor 2018 15:36