Archiv aktualit

15. srpna 2023

Stáž na kardiochirurgické klinice Herzzentrum Dresden, Universitätsklinikum Carl Gustav Carus

Student 4. ročníku Všeobecného lékařství Andrej Jasovský nám napsal z Drážďan:

„Během letošního léta jsem strávil 3 týdny na Klinice kardiovaskulární chirurgie v Drážďanech, v SRN. Operace se tu provádějí konvenčními i minimálně invazivními/endoskopickými technikami na koronárním cévním systému, na srdečních chlopních, ale i na dutinovém systému srdce. Na klinice pro srdeční chirurgii s 87 lůžky se ročně uskuteční kolem 2200 operací srdce, kolem 1800 s a kolem 400 bez přístroje srdce-plíce. Na tomto špičkovém pracovišti panuje studentsky velmi přátelská atmosféra. Od prvního dne jsem měl možnost asistovat při operačních výkonech. Vyzkoušel jsem si roli 2. asistenta při konvenčních ,,sternotomických” operacích na koronárním a chlopňovém systému, ale i roli 1. asistenta při miniinvazivních metodách.

Ve volném čase jsem se věnoval hlavně poznávání východního Německa. Kromě domovské stanice jsem navštívil historické města Meißen, Leipzig, Görtlitz, Bautzen či hlavní město Berlín.

Všechny tyto zážitky a zkušenosti by však nemohly být uskutečnitelné bez podpory naší fakulty a univerzity. Takže kromě obrovského DĚKUJI Herzzentru Dresden patří velké DÍKY i mé alma mater! Je mi velkou ctí se rozvíjet a reprezentovat její dobré jméno ve světě!“

Poslední změna: 21. únor 2018 15:36