Referát pro zahraniční a vnější vztahy - Aktuality

24. srpna 2016

Semestrální stipendia Nadace Hermanna a Else Schnabel na Univerzitě Hamburk na letní semestr 2016/2017

Partnerská Univerzita Hamburk nabízí  v rámci meziuniverzitní dohody studentům a doktorandům Univerzity Karlovy čtyřměsíční semestrální stipendijní pobyty na letní semestr akademického roku 2016/2017.

Stipendium je určeno pro studenty vyšších ročníků a doktorandů všech studijních oborů s výjimkou studentů zubního lékařství a farmacie

Délka stipendia:

4 měsíce -  v letním semestru 1.4.-31.7

Výše stipendia:

800,- EUR měsíčně

Počet stipendií:

9 stipendií

Termín podání přihlášek

Termín podání přihlášek na Referát pro zahraniční styky 3. LF UK je do 5. 10. 2016

Zahraniční oddělení fakult postupují přihlášky svých studentů se stanoveným pořadím na Odbor zahraničních vztahů Rektorátu UK, kde proběhne konečné výběrové řízení.

Podklady k žádosti o stipendium

• vyplněný formulář

• 1 fotografie

• motivační dopis v němčině

• předběžný studijní plán (seznam kurzů Universität Hamburg)

• potvrzení o dobré znalosti němčiny (minimálně B1)+

• CV v němčině či angličtině

• přehled studijních výsledků s anglickým či německým překladem kopie pasu (stránka s identifikačními údaji)

• potvrzení o přijetí do doktorského studia s německým či anglickým překladem, Diploma Supplement (týká se doktorandů)

• 2 doporučující dopisy vysokoškolských pedagogů na UK v němčině či angličtině

• akceptační dopis od hamburského vysokoškolského pedagoga (pro doktorandy je podmínkou, pro studenty není nutný)

Ad+ Doktorandi se mohou prokázat dobrou znalostí angličtiny, základní znalost němčiny je vítána.

Všechny podklady k žádosti o stipendium je třeba předložit ve dvojím vyhotovení – v jednom originálu a jedné kopii tohoto originálu.

Archiv aktualit, RSS kanál

Poslední změna: 20. červen 2023 13:29