Významné události fakulty

19. února 2024

Šumavský doktor

Devět studentů 5. ročníku se zúčastnilo výběrové dvoutýdenní stáže Šumavský doktor pořádanou MUDr. Rudolfem Balounem pod záštitou KPL. Cílem tohoto jedinečného projektu je seznámit studenty s prací praktického lékaře v oblasti šumavského česko-německého pohraničí, naučit je praktickým dovednostem a navázat bližší vztahy k regionu.

Studenti se každé ráno odebrali do ordinací, konkrétně do Sušice, Volyně, Neureichenau a Zwieselu, a odpoledne pokračovali prezentacemi zajímavých kazuistik nebo se účastnili tématických seminářů pořádaných doktory z regionu. Zdokonalovali se v činnostech jako odběry krve, fyzikální vyšetření, injekční aplikace léků, ultrazvuk nebo hodnocení laboratorních výsledků. Provázeli své lékaře i na domácích návštěvách a seznamovali se s životem na periferii. Volné chvíle trávili poznáváním šumavské přírody a utvářením krásných vzpomínek. Mnohé z nich pak tato stáž inspirovala pro obor Všeobecné praktické lékařství.