Archiv aktualit

3. října 2019

AKTION ČR - Rakousko - nabídka stipendií

Vážení akademičtí pracovníci, vážení studenti,

rádi bychom se s Vámi podělili o zajímavou nabídku stipendií programu AKTION ČR – Rakousko.

Program AKTION ČR – Rakousko nabízí stipendia pro přípravu diplomové či disertační práce v délce 1 - 5 měsíců pro studenty a na krátkodobé výzkumné pobyty v délce 1 - 3 měsíců pro akademické pracovníky v Rakousku.

Stipendia jsou vhodná pro studenty všech studijních oborů, a to včetně lékařských. Studenti lékařských oborů se v Rakousku zpravidla nevěnují přípravě závěrečné práce, ale pracují na výzkumu.

Stipendium je určeno pro stipendijní pobyty na oprávněných institucích v Rakousku, kterými jsou státní univerzity, odborné vysoké školy a nově také akreditované soukromé vysoké školy.

Měsíční výše stipendia je 1.050,- € pro studenty a 1.150,- € pro akademické pracovníky.

Oprávněnými uchazeči jsou občané zemí EU, EHP a Švýcarska.

Žádosti je možné podávat do 31. října 2019, a to prostřednictvím webové stránky www.scholarships.at.

Detailní informace o nabídce stipendia, včetně kompletních informací k podávání žádosti a povinných přílohách žádosti naleznete zde: https://www.dzs.cz/cz/aktion-ceska-republika-rakousko/semestralni-a-vyzkumna/

Za Referát pro zahraniční a vnější vztahy

M. Bendová

Poslední změna: 21. únor 2018 15:36