Archiv nabídek volných míst pro studenty doktorského studia

27. dubna 2023

Zlepšení držení těla pomocí tDCS a tACS

RNDr. Eugen Kvašňák, Ph.D.

Ústav lékařské biofyziky a lékařské informatiky

Kontaktní informace:

, 26710 2304

Podle posledních výzkumů transkraniální elektrická stimulace stejnosměrným nebo střídavým proudem (tDCS, tACS) poskytuje alespoň krátkodobé zlepšení některých motorických symptomů po cévní mozkové příhodě nebo parkinsonismu (PD). Neinvazivní stimulace mozečku nebo primární motorické kůry (M1) se tedy jeví jako slibný nástroj ke zlepšení statických a dynamických parametrů držení těla. Cílem projektu je porovnat efektivitu použití tDCS a tACS aplikovaných nad mozečkem nebo M1 s ohledem na statické a dynamické charakteristiky držení těla u zdravého jedince s perspektivou použití u pacientů po cévní mozkové příhodě nebo PD.

Ukončené VŠ vzdělání v oboru všeobecné lékařství nebo přírodní vědy nebo psychologie nebo zpracování biologických signálů.

Poslední změna: 3. únor 2022 11:05