Významné události fakulty

21. února 2024

Natálie Olivová vyhrála halové mistrovství republiky v pětiboji

Natálie Olivová, studentka 2. ročníku Všeobecného lékařství 3. LF a jedna ze špičkových sportovkyň vyhrála 10.2.2024 halové mistrovství republiky v pětiboji v kategorii žen. V mladších kategoriích má už vítězství více, ale letos poprvé vyhrála i v dospělých.

Natálie nám po závodu řekla: „Atletice se věnuji již 12 let a svůj první halový pětiboj jsem absolvovala před 7 lety. Zvládat vrcholový sport se studiem medicíny je poměrně náročné, zejména psychicky, ale oboje mě zároveň nesmírně baví, naplňuje a dodává mi motivaci na sobě pracovat. Jsem moc ráda za to, že se mi zatím daří vše stíhat, v čemž mi velmi pomáhá ochota vyučujících na naší fakultě a skvělý kolektiv spolužáků, ve kterém si vzájemně pomáháme. Obrovskou oporou mi je rodina, trenér, přátelé a také projekt UNIS, do kterého jsem zařazena. Můj nejbližší sportovní cíl je mistrovství ČR ve vícebojích na dráze, které se koná v květnu, a budu zde závodit v sedmiboji."

A my Natálce držíme palce!

Více na https://www.atletika.cz/aktuality/hmcr-viceboje-sobota1/