Významné události fakulty

27. července 2021

Magisterské promoce 3. LF v Karolinu

Letos to bylo jiné. Promoční ceremoniál magisterských promocí 3. LF UK v Karolinu 12. a 13.7. se změnil. Roušky, respirátory…Karel IV. po své levici zaregistroval mezi učiteli volná místa, studenti k němu nestáli čelem, ale seděli v lavicích pro příbuzné a blízké. Byli také jiní, ostřílení nejen otázkami učitelů, ale tvrdou medicínskou praxí. Většina z nich pracovala v době pandemie několik měsíců ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na hygienických stanicích nebo na odběrových místech. Čerstvé diplomy, které svírali v ruce a na kterých ještě ani neuschl inkoust, jsou důkazem, že zvládli nejen distanční výuku, ale i zdravotnickou práci. Ano, letos byli jiní, medicínsky dospělejší, budou dobrými lékaři na svých nových působištích.