Významné události fakulty

17. května 2021

Kardiologické kasuistiky pod širým nebem

3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy hledá nové cesty k obnovení kontaktní výuky studentů i vzdělávacích akcí pro lékaře. Jako jednu z cest si fakulta dočasně pronajala dokonale větranou posluchárnu (viz obrázek). Jednou z prvních akcí bude kardiologické symposium pod širým nebem.

Datum: úterý 1. 6. 2021 od 14:30 (do cca 17:30)

Místo konání: Praha 10, Ruská 87, za budovou B 3.LF UK

(v případě mimořádně nepříznivého počasí bude připravena náhradní varianta)

Každé sdělení max. 10 minut + diskuze 5 minut

1. Zahájení (P. Widimský - děkan 3.LF UK a vedoucí lékař Kardiocentra FNKV)

2. Pacient s rupturou volné stěny levé komory (P. Kačer – přednosta Kardiochirurgické kliniky)

3. Náhlá bolest břicha která se ztratí a pak znovu vrátí (P. Baláž – vedoucí lékař Divize cévní chirurgie)

4. Pacient se šelestem na srdci a teplotou (H. Línková – vedoucí lékařka Divize neinvazivní kardiologie)

5. Pacient s bolestí na hrudi, vysokým troponinem a nediagnostickým EKG (P. Toušek – vedoucí lékař Divize intervenční kardiologie)

6. Fit senior se synkopou a šelestem (V. Kočka – vedoucí lékař sálů intervenční kardiologie)

7. Pacient s bušením srdce a progredující dušností (P. Osmančík – vedoucí lékař Divize arytmologie)

8. Starší žena s progredující hypotenzí (Z. Moťovská – vedoucí lékařka Divize akutní kardiologie)

9. Muž s náhlou bolestí dolní končetiny (D. Kučera – vedoucí lékař Divize angiologie)

10. Pacient s těžkou akutní dušností (J. Kroupa – Divize intervenční kardiologie)

11. Pacient s chronickou námahovou dušností (F. Bednář – Divize akutní kardiologie)

12. Pacient s náhle vzniklou hemiplegií (J. Sulženko – Divize angiologie)

13. Pacient s kardiostimulátorem a progresí dušnosti (K. Čurila – Divize arytmologie)

14. Závěr (P. Widimský)

Po skončení akce (pokud to epidemiologická situace dovolí) bude umožněno malé občerstvení a kuloárové diskuze v prostoru před budovou B.

Vstup pro předem registrované účastníky (lékaře i studenty). Registrace je zdarma pro účastníky, kteří splňují jednu ze tří alternativ:

a.

dokončené očkování proti covidu-19

b.

negativní PCR test max. 5 dnů starý nebo negativní antigenní test max. 48 hodin starý

c.

potvrzení o prodělaném onemocnění covid-19 v posledních 3 měsících

Zájemci se mohou hlásit e-mailem p. Tiché:

Po naplnění kapacity budou další přihlášky bohužel odmítány.

Srdečně zveme jak lékaře, kteří pečují o kardiologické pacienty, tak i studenty lékařské fakulty se zájmem o kardiologii.

Pozvánka a program ke stažení

Prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc., FESC.

Děkan 3. LF UK

Vedoucí lékař Kardiocentra 3.LF UK a FNKV