Doktorské studium

14. září 2018

Pozvánka na kurz Mikroskopické metody v biomedicíně

Vážené kolegyně, Vážení kolegové,

Československá mikroskopická společnost spolu s Ústavem molekulární genetiky AV ČR Vás zve na kurz Mikroskopické metody v biomedicíne, který se uskuteční v Praze v termínu 15.‐19.10.2018.

Pětidenní kurz zaměřený na teorii a doplněný praktickými ukázkami a cvičeními se intenzivně věnuje moderním metodám světelné a elektronové mikroskopie. Program kurzu je každoročně aktualizován tak, aby odrážel nové trendy v oboru světelné mikroskopie. Náplní kurzu jsou obecné metody a základní přístupy v mikroskopii, ale také nejmodernější techniky, jako je superrezoluční mikroskopie, rychlé konfokální snímání pomocí mikroskopie rotujícího disku nebo light sheet mikroskopie a zobrazování celých živých organismů.

Kurz je určen především pro doktorandy a mladé vědce v biomedicínském oboru. Řada doktorských komisí tento kurz počítá jako plnění studijních povinností studenta. Kurz bude vyučován v angličtině.

Předmětem kurzu je úvod do světelné i elektronové mikroskopie s pevným teoretickým zázemím rozšířeným mnoha praktickými prezentacemi. Přednášky i praktická cvičení jsou vyučovány odborníky a vědci z oboru nebo odborníky z předních mikroskopických firem.

Kurz je určen zejména pro doktorandy a mladé vědecké pracovníky v biomedicínských oborech. Kurz bude vyučován v anglickém jazyce.

Bližší informace a přístup do registračního formuláře najdete na stránkách kurzu

(http://www.mikrospol.cz/clanky/course‐microscopy‐methods‐in‐biomedicine‐2018).

Těšíme se na Vaši účast!