10. ledna 2022

Den otevřených dveří 2022 na 3. LF UK

Den otevřených dveří se na 3. lékařské konal v pátek 7.1.2022. Uchazečům jsme nabídli prezenční formu po předchozí registraci, ale i možnost online připojení. Tak jako každý rok i letos byl o prezentaci fakulty velký zájem.

Už tradičně se o úvod postaral jeden z vynikajících muzikantů z řad studentů, tentokrát to byl Vojta Šindelář s violoncellem. Tím naladil tu správnou strunu na téma, proč se u nás tak příjemně studuje.

Po závěrečném máchnutí nástrojem předal slovo děkanovi fakulty profesorovi Widimskému, mimochodem nejcitovanějšímu kardiologovi v České republice a jednomu z nejcitovanějších na světě. Samozřejmě, že znalosti jsou u nás na fakultě základem. Na záludnou otázku proděkana Marxe, co je to glukóza, odpověděla bravurně Marie, že je to monosacharid. Stejně správnou reakci slyšel i na další dotazy. Všem poblahopřál, že udělali nejlepší rozhodnutí svého života tím, že přišli na dnešní DOD.

Ale pojďme pěkně popořadě. Zástupci studentských spolků Trimed a IFMSA hovořili o mimoškolních aktivitách. HC Trimed přijeli v dresech a chráničích na bruslích, na druhém rohu posluchárny je začali popichovat basketbalisté Trimed Vipers o to, kdo je lepší a má více fanoušků. Došlo i na improvizovanou inzultaci, jak se mezi sportovními profíky stává. Krev ale netekla.

Kdo rád zpívá, může se u nás zapojit do hudebních uskupení A Patella a Clavicula (kosti, ale určitě ne zkostnatělé), kdo rád píše, připojí se k redaktorům studijního časopisu Triedr, kdo hraje divadlo, může se vyřádit v divadelním spolku Tři muži.

Páteční odpoledne se tedy opět tradičně vydařilo. A to nesmíme zapomenout, že nejen Syllabovka byla ve hře. Jonáš i Burian, tedy přesněji jejich posluchárny hostily uchazeče o bakalářské a další navazující studijní programy. Není jednoduché připravit informační pásmo pro tisíc účastníků. Je to práce srovnatelná s organizací vědeckého kongresu.

Děkujeme všem, kteří ho připravili, ať už to byli stánkaři s fakultními upomínkovými předměty, studijní oddělení, studentské spolky a všichni ostatní.

Ohlédnutí obrazem