• Aktuality

Aktuality

Julie Motlová: Mindfulness mi pomáhá i při studiu (ukforum.cz)

Lépe zvládat stres, být spokojenější a zdravější – i to lze získat pravidelným cvičením mindfulness. „I jeden vědomý nádech denně je lepší než nic,“ radí Julie Motlová, medička z 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a lektorka . Co to vlastně je? A k čemu to lidem pomáhá?

30. listopadu 2021


Antbiotický den na 3. LF

V sobotu 20.11. se v Syllabově posluchárně konal další Antibiotický den. Tato akce souvisí s každoročně vyhlašovaným Světovým antibiotickým týdnem (World Antimicrobial Awareness Week, 18. - 24. 11. 2021).

29. listopadu 2021


Výběrové řízení - absolventské stáže Erasmus

Rádi bychom Vás informovali o aktivitě „absolventské stáže Erasmus“, která je určena pro budoucí absolventy všech studijních programů vyučovaných na naší fakultě, kteří jsou v současné době v posledním ročníku.

19. listopadu 2021


Výzva děkana studentům a zaměstnancům

Obracím se na Vás s naléhavou žádostí o důsledné respektování všech hygienických nařízení. Navzdory optimistickým předpokladům z počátku podzimu se nyní covid-19 šíří rychleji než před rokem a znovu hrozí zahlcení nemocnic. V posledních dnech je situace opravdu vážná, o čemž by Vám mohli vyprávět lékaři z mnoha klinik naší fakultní nemocnice (zejména z Kliniky anesteziologie a resuscitace a z Interní kliniky)

12. listopadu 2021


Nemocnice Na Homolce má nové vzdělávací a tréninkové centrum

Nemocnice Na Homolce vybudovala nové vzdělávací a tréninkové centrum pro studenty vysokých škol a vyšší odborné zdravotnické školy. Slavnostní otevření proběhlo 1. října za účasti ředitele nemocnice MUDr. Petra Poloučka, MBA, MUDr. Davida Marxe, proděkana pro studium a výzkum 3. LF UK, PhDr. Hana Svobodová, Ph.D., přednostka Ústavu ošetřovatelství 3. LF UK a dalších zástupců Nemocnice Na Homolce.

9. listopadu 2021


Podpora internacionalizace UK

Informace o možnosti financování krátkodobých výjezdů (vč. virtuální mobility) z rozpočtu "Podpora internacionalizace UK".

1. listopadu 2021


3. LF UK po dvouletém přerušení obnovuje program Dvojčata

Jeho cílem je seznámit zájemce z řad studentů posledních dvou ročníků středních škol se způsobem výuky v 1. ročníku studijního programu Všeobecné lékařství. Každému z přihlášených zájemců bude přidělen student/studentka prvního ročníku jako „dvojče“, které jej/ji bude během týdne doprovázet při výuce na seminářích a přednáškách (účast na praktické výuce není možná).

27. října 2021


Gastroenterologické semináře 2. interní kliniky, zimní semestr 2021/2022

Semináře slouží k celoživotnímu vzdělávání v gastroenterologii a jsou součástí specializační předatestační přípravy v oboru. Jedná se o přehledné, převážně klinicky laděné literární semináře, informace z kongresů (UEGW, DDW...), guidelines, krátká přehledná sdělení, novinky v diagnostice a terapii, prezentace zajímavých kazuistik, sdělení typu “jak na to“ a videoprezentace zajímavých či neobvyklých endoskopických nálezů. Součástí seminářů jsou i vyzvané přednášky expertů z jiných oborů úzce souvisejících s gastroenterologií a hepatologií.

26. října 2021


3D modely srdce pomáhají lékařům Kardiologické kliniky 3.LF UK

Fakulta biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze (FBMI), konkrétně její vědci Dr. Ondřej Fišer, Ing. Tomáš Pokorný a doc. David Vrba z výzkumného týmu Bioelektromagnetizmu, spolupracují s lékaři z Kardiologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) a Karlovarské krajské nemocnice na zvýšení úspěšnosti a bezpečnosti katetrizačního uzávěru ouška levé srdeční síně.

25. října 2021


REGISTRACE: WS Design Thinking pro studenty UK, 5. 11. 2021, 9.45-15 hod.

Inovační laboratoř UK společně s Grow with Google nabízí studentům UK možnost absolvovat zdarma intenzivní online workshop zaměřený na Design Thinking, tedy metodu používanou k vývoji inovativních produktů a nápadů. Workshop je určený všem studentům UK napříč obory a proběhne v pátek 5. listopadu 2021, od 9.45 do 15 hod. Workshop je zdarma.

18. října 2021
Kontakty

3. lékařská fakulta

Univerzita Karlova

Ruská 87, 100 00 Praha 10


tel.: +420 267 102 111

fax: +420 267 311 812

IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208


Další kontakty a bankovní spojeníJak k nám


Váš názor