• Aktuality

Aktuality


Absolventské stáže Erasmus

Rádi bychom Vás informovali o aktivitě „absolventské stáže Erasmus“, která je určena pro budoucí absolventy všech studijních programů vyučovaných na naší fakultě, kteří se chystají absolvovat v období září 2018 až březen 2019. Výjezdy jsou možné ode dne následujícího po absolutoriu do 31. 5. 2019 (včetně návratu).

17. května 2018


Lékařským fakultám by mělo jít za deset let 6,5 miliardy navíc

Každý rok by měly navýšit počet přijatých studentů o 15 procent. Podle premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) vládá počítá s prvními 135 miliony korun už letos v září. Navýšení počtu studentů má zažehnat hrozící nedostatek lékařů. Babiš a ministři školství a zdravotnictví to řekli novinářům po dnešním jednání s děkany lékařských fakult.

16. května 2018


Interní soutěž o finanční příspěvky na mezinárodní mobilitu

V rámci podpory rozvoje mezinárodní spolupráce 3. LF UK byla vyhlášena interní soutěž o finanční příspěvky na mezinárodní mobilitu (hrazení cestovních výdajů – letenky, jízdenky, ubytování) s názvem "Akademické mobility 3. LFUK". V rámci této soutěže je možné žádat o příspěvky zejména na:

• Studentské mobility mimo program ERASMUS+

• Zaměstnanecké mobility mimo program ERASMUS+

• Úhradu cestovních nákladů v rámci programu CEEPUS

• Další aktivity (např. podporu hostujících profesorů, společné studijní programy)

16. května 2018


Přijďte se rozloučit se školním rokem na 3. LF slavnostní bohoslužbou

Se školním rokem 2017/2018 3. LF UK se rozloučíme slavnostní bohoslužbou TE DEUM v 16 hod. v nemocniční kapli na Dětské klinice FNKV, pavilon M. Bohosluzbě předsedá P. Mgr. Marek Vácha, přednosta Ústavu etiky 3. LF UK. Všichni jsou srdečně zvání.

16. května 2018


Knihovna 3. LF UK vyhlašuje čtenářskou amnestii

Zapomněli jste včas vrátit knížky do fakultní knihovny a teď se obáváte pokuty? Nemusíte. V rámci příprav na zavedení nové evropské směrnice GDPR vyhlašuje vedoucí SVI ČTENÁŘSKOU AMNESTII, která bude probíhat od 14. května 2018 do konce zkouškového období.

14. května 2018


Tři české VŠ jsou v první desítce žebříčku škol nových členů EU

V první desítce žebříčku THE New Europe 2018 ranking, který hodnotí vysoké školy ze 13 zemí, jež od roku 2004 vstoupily do Evropské unie, se umístily tři české univerzity. Nejlépe si v hodnocení vedla Univerzita Karlova, která obsadila čtvrté místo, brněnská Masarykova univerzita je na sedmé příčce a Univerzitě Palackého v Olomouci patří desátá pozice. V čele žebříčku je Univerzita v Tartu z Estonska. Prestižní rankingová společnost Times Higher Education zveřejnila hodnocení na globálním summitu, který od úterý hostí olomoucká univerzita.

27. dubna 2018


Nová kniha z edice Osobnosti 3. LF k výročí prof. Eduarda Zvěřiny

Jako pátý svazek edice Osobnosti 3. lékařské fakulty UK vychází u příležitosti životního jubilea prof. MUDr. Eduarda Zvěřiny, DrSc., FCMA, autobiografické vyprávění tohoto významného českého lékaře. Prof. Zvěřina se během své dlouhé kariéry prosadil jako vynikající mikroneurochirurg a nemalý je i jeho přínos k rozvoji neurochiururgie jako vědy. V knížce vypráví příběh svého rodu, popisuje svou cestu k medicíně, vzpomíná na své učitele i spolupracovníky. Jako ve všech svazcích edice je životní příběh doplněn i několika autorovými texty, gratulacemi kolegů k jubileu, bibliografií a obrazovou přílohou.

18. dubna 2018


Purkyňův nadační fond vypisuje soutěž pro mladé autory

Purkyňův nadační fond vyhlašuje třetím rokem cenu za publikaci v časopise s nejvyšším impakt faktorem (IF) publikovanou či k publikaci přijatou v roce 2017. Udělení ocenění je spojeno s finanční odměnou 50 000 Kč, která bude rozdělena mezi 3 až 5 autorů, přičemž minimální částka jednoho nadačního příspěvku bude činit 10 000 Kč. Návrhy zasílejte prostřednictvím on-line formuláře nejpozději do 31. května 2018.

16. dubna 2018


Cena Alzheimer nadačního fondu míří na 3. LF UK

V pátek 27. dubna 2018 bude v rámci slavnostního večera Konference neuropsychiatrického fóra v Galerii Louvre předána cena Jana Bureše. Ocenění obdrží i MUDr. Pavla Čermáková, Ph.D, odborná asistentka Oddělení lékařské psychologie 3. lékařské fakulty a vědkyně Národního ústavu duševního zdraví. Cenu dostane od Alzheimer nadačního fondu za nejlepší odbornou publikaci mladých autorů za rok 2017 zaměřenou na problematiku Alzheimerovy nemoci a demencí v oblasti neurologie, psychiatrie, geriatrie a neurověd.

16. dubna 2018


Vita Nostra Revue 1/2018

Vážení čtenáři, právě vychází další číslo Vita Nostra Revue. Najdete v něm poslední projev bývalého děkana Michala Anděla a zároveň první proslov nového děkana Petra Widimského, v němž shrnuje své představy a plány o vedení fakulty. Více se věnujeme tématu paliativní péče a také ne příliš známé perinatální paliativní péče. Zajímavý ke čtení je jistě rozhovor s odbornicí na vysokohorskou medicínu Kristinou Hoschlovou a také úryvek z její nové knihy Lékařem mezi nebem a horami. Textem o tom, kde je hranice mezi přáním pacienta a tím, jaký léčebný postupy by měl lékař v urgentní medicíně zvolit, přispěla Jana Šeblová. Nechybí ani politické komentáře, studentské akce, umění a mnoho dalšího.

5. dubna 2018


Marek Vácha na ČT hovoří na téma jak se medici učí mluvit s pacienty o umírání

Přednosta Ústavu etiky a humanitních studií 3. LF UK a katolický kněz Marek Orko Vácha a primářka Cesty domů Irena Závadová v pořadu Hyde Park Civilizace diskutují na téma, které je pro mnohé tabu, umírání a smrt.

26. března 2018


František Koukolík byl pasován na Rytíře lékařského stavu

Neuropatolog a spisovatel František Koukolík byl minulý týden ve čtvrtek slavnostně pasován na Rytíře českého lékařského stavu. Titul každoročně uděluje Česká lékařská komora jedné z osobností české medicíny, „která výkonem své lékařské praxe nebo vědeckou činností významným způsobem přispěla k rozvoji medicíny a která se svým morálním jednáním stala příkladem a vzorem pro své kolegy.“

23. března 2018


Zkušební přístup do časopisů nakladatele BENTHAM

Nyní můžete v rámci celé UK až do 12. června 2018 využít zkušebního přístupu do kolekce plných textů časopisů nakladatelství Bentham Science Publishers.

16. března 2018


Naši studenti již potřetí vycestovali na humanitární praxi v Itibo v Keni

Neděle 5. března 2018 byla prvým dnem pro v pořadí již třetí turnus humanitární praxe učitelů a studentů naší fakulty ve Zdravotnickém zařízení ADRA v Itibo v africké Keni. Skupina vedená MUDr. Barborou Jagerskou (KAR FNKV) a MUDr. Matějem Patzeltem (Klinika plastické chirurgie a Ústav anatomie) tvořená studenty: Kateřinou Šubrtovou, Lenkou Jelínkovou, Karolínou Novákovou, Tomášem Hermou a Adamem Dernerem v pořádku dorazila na místo a ode dneška začíná pracovat.

5. března 2018


Nový web o cestování vytvořený absolventy naší fakulty

Chcete tipy, jak za hubičku procestovat neobvyklé, málo navštěvované perly naší planety jako například Alžírsko, Podněstří, Nikaraguu nebo Bhútán? Mrkněte se na nový web absolventů naší fakulty!

27. února 2018


Velké semináře interních oborů, letní semestr 2017/2018

Zveme Vás na Velké semináře interních oborů, které se konají vždy ve čtvrtek v 8:00 – 9:00 hod. (vč. diskuse) v Burianově posluchárně v přízemí budovy děkanátu 3. LF UK, Praha 10, Ruská 87. Všichni jsou co nejsrdečněji zváni.

15. února 2018


ERASMUS+ pro vědecko-pedagogické pracovníky

Možnost žádat o podporu k účasti na zahraničním výukovém pobytu či školení pro VĚDECKO-PEDAGOGICKÉ pracovníky v rámci programu ERASMUS+. Více na https://www.lf3.cuni.cz/3LF-546.html

13. února 2018


3. LF UK opět uspěla v žebříčku hodnocení vysokých škol

Vysoké školy vloni poprvé nehodnotila redakce Hospodářských novin, ale experti ze Střediska vzdělávací politiky. 3. lékařská fakulta se letos opět umístila mezi deseti nejlépe hodnocenými fakultami..

1. února 2018
Kontakty

3. lékařská fakulta

Univerzita Karlova

Ruská 87, 100 00 Praha 10


tel.: +420 267 102 111

fax: +420 267 311 812

IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208


Další kontakty a bankovní spojeníJak k nám


Váš názor