• Média

Tiskové zprávy a vyjádření

6. září 2022

Kampaň „prevence opařenin u dětí“ oceněna prestižními cenami

Foto: www.cenapr.cz

Preventivní kampaň 70 stupňů (www.70stupnu.cz) vznikla proto, aby pomohla předcházet bolestivým popáleninovým úrazům batolat přímo v našich domácnostech. Vedle vynikajících umělců a kreativců se na jejím vzniku podílel spolek Bolíto (www.bolito.cz), který se stará o popálené dětské pacienty léčené na Klinice popáleninové medicíny FNKV a 3. LF UK již od roku 2003.

„Našim cílem bylo vytvořit komplexní projekt prevence opařenin u batolat včetně jednoduchého návodu, jak poskytnout dětem první pomoc v domácnosti. Nechtěli jsme nikoho strašit nebo poučovat, ale přátelskou cestou ukázat maminkám, co mohou v domácnosti udělat, aby snížily riziko úrazu“, říká zakladatel spolku Bolíto doc. MUDr. Robert Zajíček, Ph.D.

Díky jedinečnému zpracování po kreativní a medicínské stránce, ale zřejmě i pro velké mediální pokrytí, byla kampaň letos oceněna na dvou prestižních PR soutěžích. V oborové soutěži Lemur získala dvě ceny. První z nich bylo zlato v kategorii Společenská odpovědnost a filantropie a druhou stříbro v kategorii Zdravotnictví. K těmto oceněním přibylo ve čtvrtek 1. 9. 2022 také první místo v soutěži Zlatý středník v kategorii Neziskový sektor.

Kontaktní osoba:

Ing. Marta Reichlová