29. března 2017

Léky a environmentální toxiny ovlivňující mitochondriální funkci

MUDr. Jan Trnka, Ph.D., MPhil.

Laboratoř metabolismu a bioenergetiky 3. LF UK

, tel: 722 576 390

Laboratoř metabolismu a bioenergetiky 3.LF UK nabízí dvě doktorandská místa pod vedením MUDr. Jana Trnky, Ph.D., absolventa University of Cambridge. Laboratoř se zabývá výzkumem mitochondriální funkce a dysfunkce ve vztahy k lidskému zdraví a nemoci. Tématem výzkumných projektů nových doktorandů bude vliv vybraných léků a environmentálních toxinů na mitochondriální funkci.

Zájemci/kyně by měli být absolventy/kami přírodovědných či lékařských oborů, předchozí výzkumná zkušenost je výhodou. Vzhledem k mezinárodnímu složení týmu laboratoře se očekává alespoň mírně pokročilá znalost anglického jazyka. Doktorandům/kám můžeme nabídnout navýšení stipendií, případně i částečný úvazek.