5. února 2017

Genetická architektura hyperurikémie a dny

Ing. et Mgr. Blanka Stibůrková, Ph.D.

Revmatologický ústav

Tématem studia je objasnění molekulární patologie a genetické diagnostiky primární dny (genetický podklad hladiny kyseliny močové v séru; vztah mezi urátovými transportéry, hyperurikémií a dnou; nové postupy v diagnostice a léčbě hyperurikémie).

Co se naučíte: široké spektrum molekulárně genetických postupů, funkční a imunohistochemické studie, transfekce a mikroinjekce, expresní systémy, mikroskopické techniky, základy statistického zpracování…

Možnost pracovního úvazku.

Zvědavost, chuť učit se nové postupy, radost z práce.