30. ledna 2017

MUDr. Filip Málek, Ph.D.

3. LF UK Praha, 1. interní klinika FNKV + Nemocnice Na Homolce, Praha

, 257273286

Léčba srdečního selhání řízená podle dosažené koncentrace NT-proBNP povede u pacientů s chronickým srdečním selháním sledovaných ve specializované ambulanci ve srovnání se standardní terapií ke snížení koncentrace nových biomarkerů srdeční remodelace a myofibrózy, řízená léčba současně povede i ke snížení morbidity a mortality. Výzkum je zaměřen na oblast nových biomarkerů srdečního selhání: sST2, Galectin-3 GDF-15 Growth differentiation factor 15 Cystatin-C Matrix metalloproteinases MMPs: MMP-1, 2, 9 Tissue inhibitors of metalloproteinases TIMP-1.

Kombinovaná forma postgraduálního studia při zaměstnání