7. dubna 2017

Prof. Widimský obdržel výzkumnou podporu Donatio Universitatis Carolinae

6. dubna 2017 si Univerzita Karlova připomněla výročí 669 let od svého založení. U příležitosti oslav tohoto výročí předal rektor, profesor Tomáš Zima, Cenu Miloslava Petruska za prezentaci Univerzity Karlovy a Cenu Bedřicha Hrozného za tvůrčí počin. Významné vědecké osobnosti UK poprvé obdržely výzkumnou podporu Donatio Universitatis Carolinae.

V letošním roce byla poprvé udělena též výzkumná podpora Donatio Universitatis Carolinae, jejímž cílem je podpora významných vědeckých osobností, které mimořádně přispívají k odborné prestiži UK. Laureáty výzkumné podpory vybrala mezinárodní porota.

Výzkumnou podporu obdržel za 3. lékařskou fakultu UK prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc., který vybudoval Kardiocentrum 3. LF UK a je jediným českým lékařem zařazeným prestižním žebříčkem Thomson Reuters mezi nejcitovanější vědce světa.

Srdečně gratulujeme!

Fotografie z události