2. ledna 2024

PF 2024

Milé kolegyně a kolegové, vážení zaměstnanci a studenti,

Rád bych Vám touto formou popřál vše nejlepší do nového roku 2024. Pevně věřím, že se bude jednat o rok úspěšný jak pro studenty, tak i pro zaměstnance. Závěr roku 2023 byl ve znamení dvou smutných událostí, které se dotkly všech členů akademické obce. Ukázaly velkou soudržnost studentů i pedagogů jak naší fakulty, tak i celé akademické obce naší alma mater. Ale nejen jí – i soudržnost celého našeho národa, pro který je naše univerzita pravým „rodinným stříbrem“.

Vedení Univerzity Karlovy i vedení 3. LF připravují řadu opatření v oblasti zvýšení bezpečnosti studentů i pedagogů. Nicméně tato opatření nesmí omezit akademické svobody. Bližší informace jsou uvedeny na webu Univerzity Karlovy. Jakmile budou blíže konkretizována případná opatření týkající se naší fakulty, budeme Vás o nich informovat.

Věřím, že prožité smutné dny se v roce 2024 opakovat nebudou a že to bude rok pro nás všechny příjemný a úspěšný. Netřeba jistě dodávat, že Vám všem přeji to hlavní: pevné zdraví nejen Vám osobně, ale i všem Vašim blízkým.

V úctě

Petr Widimský, děkan 3. LF UK