16. března 2023

Dohoda mezi Univerzitou Karlovou a Komisí J. Williama Fulbrighta

Na základě podpisu dohody mezi Univerzitou Karlovou a Komisí J. Williama Fulbrighta vzniká pro americké akademiky možnost částečné finanční podpory dočasné akademické/lektorské pozice na kterékoli fakultě či součásti UK. Kontrakt je omezen na max. 2 osoby v konkrétním akademickém roce, přičemž první přednášející v rámci této dohody UK uvítá na své půdě v akademickém roce 2024/2025. Pozice je koncipována pro kvalifikované americké akademiky, kteří budou v rámci svého působení na fakultě UK předávat zkušenosti z oblasti svého zaměření studentům vyšších bakalářských a magisterských programů. Délka působení se pohybuje v rozmezí 3 až 10 měsíců. Pozice je otevřená kterékoliv specializaci ve všech oborech, které UK nabízí.

Vhodné kandidáty předvybere společně s Komisí Institute of International Educatiuon (IIE). UK společně s Komisí nominují 2 finalisty a 1 náhradníka. Konečné rozhodnutí učiní Fulbright Foreign Scholarschip Board. Všechny potřebné informace pro vybraného kandidáta a ostatní náležitosti zajistí Komise společně s UK.

Komise ve spolupráci s IIE bude nabídku propagovat v rámci akce Fulbright Scholar Program: Grants for U.S. Faculty a Professionals. Podrobné informace o této pozici budou pro americké uchazeče k dispozici v Katalogu Fulbbright stipendií, který publikuje IIE (Catalogue of Fulbright Awards). V případě zájmu mohou uchazeči kontaktovat buď samotný IIE, Kateřinu Kloubovou ( ), či pracovnici OZV RUK Annu Bowers ( ). Pro potřeby propagace je možné využít link: Fulbright Chair - Charles University (cuni.cz).