17. března 2023

Reprezentační ples 3. LF UK 10.3.2023

V pátek večer venku foukalo a pršelo. Za masivními vstupními dveřmi Národního domu na Vinohradech bylo ale útulno. Muzikanti ladili nástroje, dámy se ještě rychle přepudrovávaly v šatnách a do barů se zavážely zásoby Aperolu a sektu. Uvítání proděkana MUDr. D. Marxe ve 20 hod. pak oficiálně odstartovalo reprezentační ples 3. LF UK 2023. Skvělé studentské duo Tereza Bečvářová a Max Mareš nás provázelo bilinguálně celým večerem v Majakovského sále. Ve 21 hod. jsme potleskem odměnili všechny vítěze Syllabovy křídy a ve 22 hod. se utvořil prostor pro předtančení studentů. Tentokrát se prolínalo téma několika medicínských specializací na videu s oborově specifickou taneční choreografií na parketu. Umělecky ztvárněna byla například dermatovenerologie, anatomie, ARO, psychiatrie nebo chirurgie. Velká poklona patří tanečnicím a tanečníkům za profesionálně připravené představení. A pak už nechybělo nekonečné focení ve fotokoutku a na hlavním schodišti a „trsání“ v Raisově sále s Kapelou NUDZ s prof. Zachem za klávesami. Půlnoční taneční hrátky „co jsme se naučili v Dobronicích“ s předcvičovatelkami Kateřinou, Dominikou a a Denisou v dlouhých róbách a „converskách“ zvedlo všechny ze židlí a rozvlnilo celý sál. Organizátorkám a organizátorům plesu z Trimedu patří obrovský dík.

Za rok se těšíme zas!

Fotogalerie je rovněž dostupná na adrese photo.lf3.cuni.cz