Lidé

MUDr. Pavel Hroboň, M.S.


MUDr. Pavel Hroboň, M.S.lékař a ekonom, vystudoval medicínu na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze a řízení zdravotnictví na Harvard University v USA. Působil jako náměstek ministra zdravotnictví zodpovědný za zdravotní pojištění, léky a zdravotnické prostředky. Dříve pracoval pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu ČR jako poradce a ředitel strategie a byl konzultantem mezinárodní poradenské firmy McKinsey&Co. Po škole pracoval několik let jako lékař-internista.


K jeho pracovním a výzkumným zájmům patří především reformy zdravotních systémů, změny ve financování a poskytování zdravotních služeb vyvolané rozvojem chronických nemocí, konkurence plátců a kompenzace rizika, propojení dlouhodobé zdravotní a sociální péče, úhrady léčivých přípravků, ekonomické hodnocení zdravotnických technologií, dopady úhradových mechanismů na chování poskytovatelů a strategie zdravotních pojišťoven a poskytovatelů.MUDr. Ing. Daniel Hodyc, Ph.D.


MUDr. Ing. Daniel Hodyc, Ph.D.lékař a ekonom, vystudoval medicínu na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a ekonomii se specializací na management zdravotních služeb na Vysoké škole ekonomické. Jako konzultant se na ministerstvu zdravotnictví podílel na implementaci systému DRG do úhrad akutní hospitalizační péče. Je spoluzakladatelem, interním lektorem a partnerem Advance Healthcare Management Institute, který poskytuje komplexní vzdělávání v oblasti managementu zdravotních služeb vedoucím pracovníkům ve zdravotnictví. Rovněž je partner a senior konzultant ve společnosti Advance Healthcare Management Consulting, kde se věnuje analýzám a poradenství v oblasti hodnocení produkce poskytování zdravotních služeb, metodice kontrahování zdravotní péče a přípravě a implementaci projektů zaměřených na programy péče o chronicky nemocné pacienty – disease management programy. Ve společnosti Advance Hospital Analytics rozvíjí projekt benchmarkingu klinických postupů v nemocnicích.
Poslední změna: 16. červenec 2019 09:48 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakty

3. lékařská fakulta

Univerzita Karlova

Ruská 87, 100 00 Praha 10


tel.: +420 267 102 111

IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208


Další kontakty a bankovní spojeníJak k nám


Váš názor