30. ledna 2017

Akutní účinky 4 typů diet na AMPK/MAPK signalizaci v periferních mononukleárních buňkách – studie FORD

MUDr. Ludmila Brunerová, Ph.D.

II. interní klinika FNKV a 3. LFUK

Cílem studie je ověřit akutní metabolické účinky a účinky na nitrobuněčné regulátory AMPK a MAPK u 4 typů diet: standardní diabetické diety, vegetariánské diety, vysokotukové diety obohacené monoenovými mastnými kyselinami a vysokotukové diety s vyšším zastoupením saturovaných mastných kyselin. Jedná se o reálně konzumované / prakticky doporučované diety, lišící se množstvím sacharidů a tuků, zastoupením mastných kyselin a množstvím vlákniny.

Lékař