Významné události fakulty

22. května 2023

Cena Křesadlo pro Annu Krejčovou

Studentka Anna Krejčová si 18. května převzala v Rezidenci primátora cenu Křesadlo, založenou nadací na podporu dobrovolnictví Hestia. Symbolika udělované ceny i jejího názvu je více než zřejmá: dobrovolníci jsou těmi, kdo pomáhají vykřesat jiskry lidství. Anička je iniciátorkou projektu „Medici - Hlavní nádraží“ a dobrovolnou koordinátorkou studentů lékařských fakult, poskytujících péči uprchlíkům z Ukrajiny. Podařilo se jí sehnat přes 500 mediků a studentů, kteří spolu s ní poskytovali na Hlavním nádraží pomoc nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, dokud bylo potřeba. Jen během prvních 3 měsíců provozu ošetřovny jim prošlo rukama přes 2000 uprchlíků. Na předávání ceny Křesadlo ji za fakultu doprovázela proděkanka prof. MUDr. Romana Šlamberová.

Připojujeme se k poděkování a k získání ceny gratulujeme.

Fotografie z události

Fotografie z předávání ceny Křesadlo