Významné události fakulty

27. září 2022

Pavla Hubálková je držitelkou ceny Dimitrise Chorafase

Pavla Hubálková za svůj Ph.D. výzkum v neurovědách na 3. LF UK obdržela 22.9.2022 cenu Dimitrise Chorafase, kterou uděluje Nadace Dimitrise N. Chorafase ve spolupráci s izraelským Weizmann Institute of Science. Spolu s ní byli oceněni Ph.D. absolventi z celého světa.

Říká: “Už samotná nominace z 3. LF UK byla velkým překvapením, zvláště, když jsem se od vlastní vědy v laboratoři přesunula k její komunikaci. O to s větší pokorou jsem dnes cenu převzala. Věda je týmová – děkuji školiteli a kolegům a kolegyním z Fyziologického ústavu AV ČR a UK. Děkuji i Fulbrightově nadaci. Ocenění si skutečně vážím, zároveň ho vnímám i jako motivaci, inspiraci a závazek. Proto jsem se rozhodla finanční odměnu, která je s cenou spojená, využít k tomu, abych mohla navštívit nejlepší zahraniční instituce a tam se učit a inspirovat, jak komunikovat vědu ještě lépe. Ještě jednou děkuji!“

Více se o Pavle můžete dozvědět zde: Pavla Hubálková (pavlahubalkova.com)