Významné události fakulty

25. května 2022

Z Trojky na Petřín 2022

Ve středu 11. 5. 2022 v rámci Rektorského sportovního dne 2022 se uskutečnil první ročník pochodu Z Trojky na Petřín.

V horkém počasí 3 skupiny studentů absolvovaly 15 km dlouhou trasu, která vedla částečně městskou zástavbou, ale především městskými parky. Pro řadu účastníků to bylo objevné putování. Pochodu se zúčastnilo celkem 90 studentů Všeobecného ošetřovatelství, přidali se 4 studenti Všeobecného lékařství z 3. LF UK a dokonce i tři studenti General Medicine z 1. LF UK z Dubaje.

Cílem pochodu byly zahrady Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského (NMSKB) na Petříně. Ve spolupráci s hlavní sestrou Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského Mgr. Dobromilou Sukupovou, DiS, PR oddělením NMSKB a dobrovolníky z řad studentů 2. ročníku oboru Všeobecné ošetřovatelství se všichni unavení poutníci občerstvili a po odpočinku se seznámili s historií a posláním nemocnice. Každý účastník, který vydržel až do konce, dostal perníkovou medaili ozdobenou logem 3. LF a NMSKB. V počtu 100 ks upekla a nazdobila absolventka Bc. Klára Kutová Šerých – moc děkujeme. Bylo nám na Petříně u sester Boromejek moc dobře a doufáme, že za rok se tam zase (jinou trasou) v rámci Rektorského sportovního dne 10.5.2023 z Trojky znovu vydáme.

Za organizační tým Marie Zvoníčková z Ústavu ošetřovatelství.