30. března 2017

Vliv nervové aktivity sítnice na patogenezi experimentální

autoimunitní uveoretinitidy

PharmDr. Andrea Štofková, Ph.D.

Ústav normální, patologické a klinické fyziologie

, 224 902 718

Předmětem studie bude výzkum vlivu nervových signálů v sítnici na permeabilitu hematoretinální bariéry a infiltraci patogenních CD4+ T buněk v průběhu rozvoje experimentální autoimunitní uveoretinitidy u myší. Nervová aktivita sítnice bude modulována světlem o různé světelné intenzitě a vlnové délce. Analýzy se budou soustřeďovat na identifikaci nervových okruhů a úlohu neurotransmiterů vedoucích k indukci prozánětlivého fenotypu endotelových a periendotelových buněk hematoretinální bariéry.

Absolvent/ka magisterského studia přírodovědných oborů, farmacie, všeobecného nebo veterinárního lékařství.