28. února 2017

Molekulární biomarkery účinnosti protinádorových léčiv v experimentálních modelech a u pacientů se solidními nádory

Mgr. Radka Václavíková Ph.D.

Státní zdravotní ústav/Odd. Toxikogenomiky, CTZB

tel: 267 082 709, email:

Cílem doktorského programu bude studium významu molekulárních biomarkerů prognózy nádorového bujení a účinnosti protinádorových léčiv za použití moderních metod farmakogenomické analýzy. Studium bude zahrnovat sledování expresních profilů kandidátních biomarkerů, studium jejich genetické variability a regulace genové exprese přímo ve vzorcích krve a nádorové tkáně pacientů se solidními nádory, jakož i sledování významu potenciálních biomarkerů v in silico a experimentálních in vitro i in vivo modelech.

Postgraduální student přírodovědecké nebo lékařské fakulty