31. ledna 2017

Glukokináza jako příčina vzniku diabetu, familiární hyperglykémie a nádorových onemocnění

RNDr. Petr Heneberg, Ph.D.

II. interní klinika

; tel. 775 311 177

Projekt se zaměřuje na objasnění role mutací v genu kódujícím glukokinázu při vzniku a progresi monogenního diabetu, familiární hyperglykémie a nádorových onemocnění. Tento enzymologicky zaměřený doktorandský projekt by měl být v úzké součinnosti s ostatními členy laboratoře zaměřen na objasnění mechanismů, kterými jednotlivé mutace působí a na objasnění možností experimentální terapie jejich účinků, ať již pomocí farmakoterapeutik či terapií genovou.

Téma lze do značné míry přizpůsobit zaměření předchozího vzdělání (všeobecné lékařství, farmacie, biochemie, molekulární biologie či genetika). Očekáván je entuziasmus a aktivní přístup k řešení tématu. Pracoviště je schopno zajistit navýšení běžných stipendií a uzavření částečného pracovního úvazku.