Doktorské studium

Volný startovací byt pro mladé akademiky a vědce do 34 let věku

Mladí akademičtí a vědečtí pracovníci Univerzity Karlovy si mohou podat žádost o přidělení startovacího bytu v centru Krystal na Praze 6. Uvolněn byl jeden byt. Podrobnosti k této nabídce a formuláře jsou v detailu tohoto oznámení. Žádosti schválené děkanem 3. LF UK lze na RUK podávat do 10.1.2024

4. prosince 2023

Návratové granty pro podporu vracejících se akademiků/vědců z MD/RD

Vážené kolegyně, vážení kolegové, věnujte prosím pozornost opatření děkana č. 5/2023 - "Zásady udělování finanční podpory na výzkum pro akademické a vědecké pracovníky 3.LF UK navracející se z mateřské či rodičovské dovolené - Návratové granty".

17. října 2023

Začíná 26. ročník Cen Wernera von Siemense

Šestadvacátý ročník Ceny Wernera von Siemense pro studenty technických a přírodovědeckých oborů a mladé vědce byl vyhlášen. „Od vítězů předchozích ročníků Ceny Wernera von Siemense často slyším, že jim ocenění pomohlo v další vědecké a akademické kariéře nebo získávání grantů. Těším se, že i v tomto ročníku uvidíme špičkové práce a nominace jedinečných osobností,“ uvedl k zahájení letošního ročníku soutěže Eduard Palíšek, generální ředitel skupiny Siemens v České republice. Kandidáti se mohou přihlašovat prostřednictvím internetových stránek www.cenasiemens.cz až do 30. listopadu 2023.

9. září 2023

Pamětní grant Martiny Roeselové pro mladé vědce a vědkyně

Mladé vědkyně, mladí vědci, prosím, věnujte pozornost vyhlášenému Pamětnímu grantu Martiny Roeselové, který podporuje rodiče z řad vědců a vědkyň v přírodovědných oborech. Do 22. září je možné podávat žádosti o udělení grantu.

7. září 2023

Univerzitní soutěž pro Hyb4City na inovaci expozice vzdělávacího centra Didaktikon

Univerzita Karlova v rámci projektu Hyb4City ve spolupráci s Oborem vnějších vztahů RUK vyhlašuje 2. ročník soutěže na inovaci a realizaci části interaktivní popularizační vědecké expozice navázané na vzdělávací aktivity ve vzdělávacím centru Didaktikon. Hlavním cílem soutěže je podpořit projekty, které přinesou nejrůznější demonstrační exponáty a experimenty v podobě modelů, videoprojekcí, virtuální reality, her, naučných panelů, mobilních aplikací a na ně navazujících dalších didaktických aktivit, například popularizačních přednášek, workshopů, aktivních dílen a her. Příjem přihlášek: 16. června 2023 – 31. července 2023. Maximální podpora na jeden nový projekt je 150 000 Kč vč. DPH.

21. června 2023

Volné startovací byty pro mladé akademiky a vědce do 34 let věku

Mladí akademičtí a vědečtí pracovníci Univerzity Karlovy si mohou podat žádost o přidělení startovacího bytu v centru Krystal na Praze 6. Uvolněno bylo celkem 8 bytů. Podrobnosti k této nabídce a formuláře jsou v detailu tohoto oznámení. Žádosti schválené děkanem 3. LF UK lze na RUK podávat do 16.10.2023

19. června 2023

Mezinárodní soutěž pro mladé vědce a inovátory - Falling Walls Lab Czech Republic 2023

Je nám potěšením Vás informovat, že 12. září 2023 se v prostorách Národní technické knihovny uskuteční již 8. ročník mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic, jejímž cílem je dát dohromady budoucí generaci skvělých vědců a inovátorů a přijít s dechberoucí myšlenkou - vědeckým projektem, byznys plánem nebo sociální iniciativou, která zboří všechny zdi a bariéry.

29. května 2023

Fulbrightova stipendia 2024/25

Rádi bychom Vás upozornili na otevření nového cyklu stipendií Fulbrightovy komise na akademický rok 2024/25, včetně termínů přihlášek a série specializovaných webinářů. Upozorňujeme také na krátkodobé a dlouhodobé možnosti hostování amerických odborníků na naší fakultě.

30. března 2023

Máte zájem o doktorské studium na 3. lékařské fakultě UK?

Stačí si vybrat z některých z nabízených témat a kontaktovat školitele. Deadline pro odevzdání přihlášek je 30. dubna 2023.

10. března 2023

Uzávěrka žádostí 21.11. o sportovní stipendia na rok 2023 se blíží

Připomínáme, že studenti – vrcholoví a výkonnostní sportovci – kteří splňují stanovené podmínky, si mohou do 21. 11. 2022 podat žádost o přiznání sportovního stipendia, a to pomocí elektronické aplikace/přihlášky, která je dostupná na webu Univerzity Karlovy. Před podáním přihlášky si důkladně prostudujte podmínky zařazení z hlediska podporovaných sportů a sportovní výkonnosti.

15. listopadu 2022

Archiv aktualit