24. března 2023

Světový den ústního zdraví na 3. LF

Ve středu 22.3. byl ve vestibulu fakulty umístěn informační stánek u příležitosti Světového dne ústního zdraví, u kterého studenti Dentální hygieny návštěvníkům vysvětlovali význam ústní hygieny a zdravých stravovacích návyků. Proběhla také edukace v oblasti péče a prevence onemocnění ústní dutiny v každém věku.

I na dalších místech ve FNKV byly rozmístěny stánky, informační tiskoviny a předměty, určené k osvětě ke správné péči o ústní hygienu pro děti i dospělé a velké

množství rozmanitých vzorků zubních past, aby si každý návštěvník mohl vyzkoušet tu nejlépe vyhovující.

Hlavním cílem kampaně je snaha zlepšit špatný stav hygieny dutiny ústní v České republice. Děkujeme za tuto užitečnou iniciativu studentům Dentální hygieny v čele s Mgr. Petrou Křížovou.