18. srpna 2021

Studentky pomáhají o prázdninách v Ugandě

Karolína Barsová a Gabriela Hettnerová ze 4. ročníku naší fakulty se v srpnu vypravily pomáhat do dětské nemocnice Whispers Magical Children Hospital and Maternity v ugandské Jinje. „I když jsme o jednom z nejchudších států Afriky leccos četly a slyšely, to, co jsme zde po příjezdu našly předčilo všechny naše představy. Uganda je země nádherné přírody i chudých slumů, šťastných dětí i nevyléčitelných nemocí. Po téměř dvou letech soustavné práce v českých nemocnicích jsme se v šoku vrátily z našeho prvního dne v nemocnici, kde se setkáváme nejen s onemocněními, která v našich končinách nemáte už minimálně půl století šanci spatřit, ale i s nedostatkem léků a ostatního zdravotnického materiálů. I přes nestandardní podmínky jsme však moc rády, že jsme i díky Fondu mobility mohly vycestovat a alespoň trochu pomoci potřebným.“ vzkazují domů do Čech.