• Aktuality

Aktuality


28. srpna 2020

Erasmus v Paříži


V průběhu šestého ročníku jsem absolvovala dvouměsíční praktickou stáž Erasmus + v Paříži. Kontakt na tamní koordinátorku mi poskytla paní Marika Bendová z naší erasmové kanceláře. Komunikace s univerzitou byla naprosto bez problému a odpovědi na emaily jsem dostávala brzy. Byla jsem zapsaná na univerzitě Sorbonna a v rámci fakulty medicíny jsem chodila do univerzitních nemocnic na stáže z chirurgických oborů, splnila jsem si zde tedy předstátnicovou stáž z chirurgie.


Pět týdnů jsem strávila na traumatologii v nemocnici Saint-Antoine a čtyři týdny na anesteziologii a resuscitaci v nemocnici Pitié-Salpetriere. Vždy dopoledne a část odpoledne se chodí na stáž a později odpoledne jsou nepovinné přednášky. Během praxe jsme se střídali v ambulancích, na operačních sálech, urgentních příjmech, případně jsme na oddělení dostali přiděleného pacienta, o kterého jsme ten den pečovali, sepsali jsme jeho dekurs a následně jsme o něm referovali během hlášení. Jednou týdně jsme pak měli kratší seminář, nebo prezentaci klinického případu. Během druhé stáže jsem se zúčastnila tzv. “poznávacího týdne“, během kterého jsme se byli každý den podívat na jiném oddělení, např. oddělení neurochirurgie, kardiochirurgie atd.


Bydlela jsem v klidné malé vesničce Chamarande, ležící jižně od Paříže. Do nemocnice jsem dojížděla denně něco přes hodinu čistého času. Dopravní spojení je zde dobré; mají zde příměstské vlaky, které jezdí často. V centru se pak dá efektivně pohybovat metrem, autobusy, případně i tramvajemi, které jezdí spíše na periferii města. Cena za městskou hromadnou dopravu je ale relativně vysoká.


Francouzi rádi stávkují. Během mého pobytu jsem zažila jak stávku zdravotnického personálu, tak stávku městské hromadné dopravy.


V Paříži je velmi pestrý kulturní a sociální život. Delší pobyt v tomto městě vám umožní velmi dobře poznat proslulé pařížské památky, ale i ostatní méně známá, ale krásná místa.Fotka ze stáže
Fotka ze stáže
Eifelova věž
Eifelova věž
Francouzský makrónek
Francouzský makrónek


Svátek-vědy - Sorbona
Svátek-vědy - Sorbona
Univerzitní městečko - Sorbonna
Univerzitní městečko - Sorbonna
Univerzita - Sorbonna
Univerzita - Sorbonna


Anna Šuláková

6. ročník - 3. LF UK
Sdílet na:  
Kontakty

3. lékařská fakulta

Univerzita Karlova

Ruská 87, 100 00 Praha 10


tel.: +420 267 102 111

fax: +420 267 311 812

IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208


Další kontakty a bankovní spojeníJak k nám


Váš názor