9. března 2022

Nová učebnice lékařské češtiny

Nakladatelství Karolinum vydává učebnici Talking Medicine 2: Case Studies in Czech od autorek Ivety Čermákové z Ústavu jazyků a Terezy Bakusové z Ústavu ošetřovatelství. Učebnice je volným pokračováním úspěšné publikace Talking Medicine: Czech for Medical Students, která je používána jako základní studijní materiál při výuce češtiny pro zahraniční studenty na všech lékařských fakultách v ČR. Nová kniha je založena na reálných kazuistikách poskytujících rozšiřující slovní zásobu a frazeologii používanou ve standardní lékařské dokumentaci.

Doufáme, že publikace pomůže studentům porozumět odborným písemným záznamům tak, aby s nimi mohli samostatně pracovat, a zároveň poskytne prostor pro nácvik nejpotřebnější dovednosti, tj. kladení otázek a porozumění odpovědím pacienta při odebírání anamnézy.