• Kalendář akcí

Kalendář akcí

Zahájení kampaně OSN "Orange the World"

Univerzita Karlova se hlásí k nulové toleranci genderově podmíněného násilí, a proto se i letos připojuje ke kampani OSN "Orange the World". Protože letošní Mezinárodní den boje proti násilí na ženách, kdy kampaň tradičně začíná, připadá na sobotu, koná se zahajovací setkání již v pátek 24. listopadu od 13 hodin. Celá kampaň nese název 16 dní aktivismu proti genderově podmíněnému násilí a provází ji oranžová barva symbolizující svět bez násilí. Pokud chcete kampaň podpořit i jinak než účastí na jednotlivých akcích, můžete svůj postoj proti násilí vyjádřit i nošením oranžové barvy - formou doplňků, oblečení či placek, které budou k dispozici na výdejních místech.


Srdečně vás zveme na setkání, které zahájí rektorka Univerzity Karlovy prof. MUDr. Milena Králíčková, Ph.D. a zmocněnkyně vlády pro lidská práva Mgr. Klára Šimáčková Laurenčíková. Následovat bude panelová diskuse na téma "Role univerzit v prevenci genderově podmíněného násilí." Pozvánku do diskuse přijala předsedkyně Výboru pro prevenci domácího násilí a násilí na ženách PhDr. Branislava Marvánová Vargová, zároveň vedoucí poradenského centra ROSA, dále JUDr. Daniel Bartoň, LL.M., Ph.D., advokát, člen výše uvedeného výboru, člen Rady pro rovné příležitosti UK a také vyučující na Evangelické teologické fakultě. Svým odborným pohledem přispěje k debatě také doc. PhDr. Irena Smetáčková, Ph.D., předsedkyně Rady pro rovné příležitosti UK, vedoucí katedry Psychologie na PedF UK a členka Rady vlády pro rovnost žen a mužů. Pohled studujících nám v diskusi přiblíží zástupkyně Iniciativy Nahlas Mgr. Eva Oliva, která zároveň působí v NKC gender a věda, oddělení Sociologického ústavu Akademie věd, kde se věnuje expertní podpoře výzkumných organizací v zavádění institucionálních změn.


V případě zájmu o účast uvítáme vaši registraci zde.


Termín a místo konání: 24. listopadu ve 13 hodin, Celetná 13, 2. patro (místnost C2.05).


SAVE THE DATE! Ukončení kampaně plánujeme na 8. prosince odpoledne v Kampusu Hybernská. Tentokrát se podíváme na práva žen v mezinárodním kontextu a přizveme do diskuse zahraniční vědkyně. Tato akce se koná u příležitosti Dne lidských práv, kterým se tradičně kampaň "Orange the World" uzavírá.
Začátek akce 24. listopadu 2023
Konec akce 10. prosince 2023
Cílová skupina Akademická obec i veřejnost
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakty

3. lékařská fakulta

Univerzita Karlova

Ruská 87, 100 00 Praha 10


tel.: +420 267 102 111

IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208


Další kontakty a bankovní spojeníJak k nám


Váš názor