• Kalendář akcí

Kalendář akcí

Studentský Majáles 2016Multižánrový i mezinárodní. Studentský Majáles zveřejnil program na čtyřech scénách


Prvomájová oslava studentství, recese, kreativity a kritického myšlení, která se v Praze počtvrté koná pod názvem Studentský Majáles, nabídne letos mezinárodní program. Na Ovocném trhu a v prostorách Karolina vystoupí na čtyřech scénách kromě českých studentských projektů také divadelníci a divadelnice ze Slovenska či norští a izraelští hudebníci.


Studentský Majáles neupouští od tradičního konceptu květnového festivalu prezentujícího ryze studentskou tvorbu a stává se tak jedinou akcí tohoto druhu v Praze. Prezentace hudební, divadelní, filmové i spolkové činnosti vysokoškoláků a vysokoškolaček ve veřejném prostoru slouží ke sbližování akademické obce a široké veřejnosti.


Celá slavnost začne v neděli 1. května v deset hodin na Kampě majálesovým alegorickým průvodem, ve kterém nebudou chybět ani kandidáti a kandidátky na krále či královnu Majálesu se svými družinami. Trasa povede z levého břehu Vltavy na hlavní místa konání – Ovocný trh a Karolinum, kde Studentský Majáles oficiálně zahájí představitelé a představitelky pražských vysokých škol, které Majáles oficiálně zaštítili. Jsou jimi: UK, VŠE, VŠCHT, ČZU, ČVUT a UMPRUM.


V hudební části programu se mezi dvanácti účinkujícími objeví poprvé také zahraniční zastoupení, a to indie folková kapela z norského Trondheimu Thank You, Yes Please, izraelský psychadelic rock Azor a z jedné poloviny tuzemské, z druhé slovenské duo Monikino Kino. Slovenština zazní také v rámci divadelního bloku ve hře Politická odysea, kterou uvede nitranské studentské divadlo VYDI.


Multižánrové zájmy studentstva se odrazily i do dalších bodů programu, jako jsou slam poetry, debaty o víře, studentství a angažovanosti či dokumentární tvorba reflektující sociální témata. „Majáles nemusí být každoročně „větší“, snažíme se ale, aby byl vždy pestřejší než předchozí ročník. Měl by být oslavou takovou, jakou ji chceme a jakou si ji uspořádáme my sami, studenti a studentky, proto se program každý rok mění. O to větší máme radost, že se nám daří lákat a zapojovat i širokou, nestudující veřejnost,“ doplňuje jedna z organizátorek Sandra Feyglová. Pro ty, kteří mají svá studentská léta ještě před sebou, bude připravený dětský koutek a blok animovaných filmů.


Studentský Majáles pořádají studentky a studenti pražských vysokých škol pro všechny bez rozdílu, a proto je celý program zdarma.Webové stránky: http://majalesstudentu.cz

Oficiální Facebook event: https://www.facebook.com/events/1806668619561194/

Kontakt pro média: Denisa Morongová, , tel.: 602 109 196

Tisková zpráva
Začátek akce 1. května 2016 v 13:00
Konec akce 1. května 2016 v 23:00
Organizátor Studenti a studentky pražských vysokých škol
Email na organizátora info@majalesstudentu.cz
Webové stránky http://www.majalesstudentu.cz
Program http://www.majalesstudentu.cz/akce/studentsky-majales/
Místo konání akce Na Ovocném trhu a v areálu historického Karolina
Sdílet na:  
Kontakty

3. lékařská fakulta

Univerzita Karlova

Ruská 87, 100 00 Praha 10


tel.: +420 267 102 111

fax: +420 267 311 812

IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208


Další kontakty a bankovní spojeníJak k nám


Váš názor