• E-zdroje

E-zdroje

Aktuální nabídka volných přístupůWiley Digital Archives

Až do 9. června má celá Univerzita přístup ke kolekci Wiley Digital Archives - multioborové databázi digitalizovaných archivních materiálů; pro přístup použijte Portál ezdrojů.

Wiley Digital Archives zpřístupňuje databáze složené z jedinečných nebo vzácných historických primárních zdrojů, digitalizovaných předními společnostmi, knihovnami a archivy celého světa.


Wiley Digital Archives obnovuje, digitalizuje a katalogizuje archivy některých z nejvlivnějších světových akademických a vědeckých společností a univerzit a propojuje minulost s výzkumníky, kteří utvářejí budoucnost. Přináší staletí starý, jedinečný primární zdrojový obsah na pokročilé platformě, která usnadňuje vyhledávání, třídění a sdílení obsahu.

Wiley Digital Archives zahrnuje archivy Royal College of Physicians, Royal Anthropological Institute, New York Academy of Sciences, Royal Geographical Society a právě spuštěné Britské asociace pro pokrok ve vědě.


Podrobnosti v najdete v informačním letáku.


Přístupné do 9.6.2023


Lexicomp

Až do 27.06.2023 je pro celou UK k dispozici zkušební přístup k databázi Lexicomp. Tento přehledný a ucelený zdroj je navržen tak, abyste rychle dokázali najít odpovědi na otázky týkající se léků a poskytl vám včasné a relevantní informace o lécích.  

 

K trialu si můžete stáhnout záznam úvodního webináře (v anglickém jazyce) nebo se lze zúčastnit webináře 02. 06. 2023 v 11:00 (registrace zde)


Součástí databáze jsou: 


  • Informace o lécích v místě péče (point-of-care), včetně dávkování, podávání, varování a bezpečnostních opatření, jakož i pokyny pro klinickou praxi a Clinical Insights z UpToDate®, nová doporučení FDA a zvláštní novinky přímo na domovské stránce 

  • Podrobné databáze pro hlubší výzkum témat, jako je farmakogenomika, použití neregistrovaných léků, lékové alergie, komparativní účinnost, těhotenství/laktace a další. 

  • Lékařské kalkulačky, kontrola lékových interakcí, nástroj pro identifikaci léků, porovnávání léků a další klinické nástroje. 

 

Databáze obchodních názvů léků Lexicomp byla v průběhu května obohacena o více než 500,000 místních názvů z více než 150 zemí, vč. léků distribuovaných v České republice. Do vyhledávání v Lexicompu nyní můžete rovnou zadat u nás používané názvy léků, např. "Acylpyrin".


Pro snazší seznámení s databází je kromě výše uvedeného webináře, k dispozici uživatelská příručka i krátké a přehledné video návody 

Pro přístup využijte odkazu z Portálu e-zdrojů: https://cuni.primo.exlibrisgroup.com/permalink/420CKIS_INST/14fn9of/alma9925814304306986 


Přístupné do 27. 6. 2023


Complete Anatomy

Complete Anatomy je interaktivní anatomický atlas, který můžete mít ve svém mobilu. Stačí bezplatně stáhnout oficiální aplikaci a zaregistrovat se univerzitní emailem - návod je na Portále elektronických zdrojů.


Potom už můžete atlas prohlížet a užívat si zvětšování, otáčení, řezy i mikroskopické snímky a další funkce - co všechno umí si můžete prohlédnout v krátkých videoprezentacích (doporučujeme prezentaci Complete Anatomy is transforming his life, with Magnus-André Moritsgård).


Atlas obsahuje:

·  3D anatomický Atlas (muž a žena)

·  Microscopic Anatomy – Eyeprosection, Microanatomy models, Cell biology

·  Interactive Radiology Images: CT, MRI, Angiography, Radiograph a Mammogram; hlava, krk a hrudník a další


Více informací najdete na stránkách vydavatele.


Facebook ústřední knihovny.


Přístupné do 30. 6. 2023Poslední změna: 31. květen 2023 11:23 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Knihovna

půjčovna – vstup do volného výběru
půjčovna – vstup do volného výběru


Kontakty

Univerzita Karlova, 3. lékařská fakulta

Středisko vědeckých informací

Ruská 87

100 00 Praha 10


+420 267 102 103 (knihovna)

+420 267 102 181 (kancelář knihovny)

+420 267 102 178 (sekretariát)

+420 267 102 547 (vedoucí SVI)

,


Jak k nám