Nabídka témat dizertačních prací

15. prosince 2023

Neinvazivní neuromodulace v rehabilitaci motorických funkcí po CMP

prof. MUDr. Marcela Grünerová Lippertová, Ph.D.

Klinika rehabilitačního lékařství

Kontaktní informace:

tel. +420 2 67162480

fax +420 2 67163214

Mezi metody neinvazivní mozkové stimulace patří transkraniální magnetická stimulace (TMS) a transkraniální elektrická stimulace (TES). Mezi magnetickými stimulacemi je nejvyužívanější repetitivní transkraniální magnetická stimulace (rTMS). Transkraniální elektrická stimulace zahrnuje metody, které jsou užívány v modulaci excitability centrálního nervového systému. Mezi tyto metody patří zejména postupy využívající jednosměrný (transcranial direct current stimulation – tDCS).

Neinvazivní neuromodulace je mimo další řadu indikací také inovativní léčebnou metodou v neurorehabilitaci s cílem zvýšit efekt terapie u pacientů s poškozenou motorickou funkcí po proběhlé CMP. V rámci projektu je plánováno sledování vlivu přidané neuromodulace pomocí tDCS a rTMS na zlepšení výsledků motorické rehabilitace horní končetiny.

Magisterské vzdělání: fyzioterapie, ergoterapie, všeobecné lékařství