Digitální repozitář UK a 3. LF

sipka-cervena  PŘÍSTUP   -  DIGITÁLNÍ REPOZITÁŘ UK a 3. LF

 Vyhledávání je možné bez přihlášení. Zobrazení plných textů je možné pouze po přihlášení do Digitálního repozitáře UK a není závislé na počítačové síti – tedy přístup je funkční ze sítě 3. LF, FNKV i z jiných počítačů:

 1. pro uživatele z UK pro přihlášení slouží login z Průkazu UK a heslo do CAS
 2. pro jiné uživatele (nutná registrace do Digitálního repozitáře UK)

CO JE TO DIGITÁLNÍ DEPOZITÁŘ A K ČEMU SLOUŽÍ

Digitální repozitář (digitální archiv) je speciální datové úložiště s vyhledávacím softwarem Digitool, ve kterém jsou nebo mohou být uloženy vybrané elektronické dokumenty UK a fakult UK v plném textu ve formátu PDF nebo fotografické či obrazové dokumenty (formáty TIFF, JPG, BMP, aj.)  Slouží pro potřebu dlouhodobého uchování vybraných elektronických dokumentů z Univerzity Karlovy a fakult UK pro další generace a jejich snadného vyhledání.

Sbírka digitálních dokumentů 3. LF - obsah

 1. Výroční zprávy 3. LF od roku 1998, Časopis Vita Nostra Revue od roku 1999, Časopis Vita Nostra Servis - česká verze  od roku 1999, včetně zvláštních čísel a časopis Vita Nostra Servis - anglická verze od roku 2003, včetně zvláštních čísel, Monografie Karolínka - anglická verze od akademické roku 1999/2000 a Karolínka - česká verze od akademického roku, Fotografie z Číše Vína 2004/2005, Sborník abstrakt ze Studentské vědecké konference 3. LF 2008 a 2009 a ev. další dokumenty.

Přístup k plným textům - jen pro přihlášení

 • Od roku 2010 je přístup k plným textům možný jen po přihlášené uživatele.
 • Pro akademickou obec je přihlášení řešeno přes systém CAS.  Více o systému CAS je uvedeno na stránkách fakulty v sekci IT služeb).
 • Pro ostatní uživatele je přístup do Digitálního repozitáře po zvláštní registraci. 

Jak hledat

 1. Systém vyhledává libovolné slovní výrazy a slovní spojení přímo v plných textech všech elektronických dokumentů nebo v popisných metadatech (v případě obrázků), které jsou uloženy v Digitálním repozitáři.
 2. Po zadání adresy se objeví okno pro zadání dotazu - jakýchkoliv slov v poli slovo nebo slovní spojení – prohledává se ve všech plných textech elektronických dokumentů.
 3. Nebo si můžete prohlédnout přímo jednotlivé sbírky – podle organizační struktury - fakult, podle typů dokumentů, apod.
 4. Po vyhledání se objeví seznam záznamů, kde se slova v textu vyskytují. Můžete si nastavit způsob zobrazování vyhledaných záznamů – stručné zobrazení, stručné zobrazení tabulka, úplné zobrazení, v pravém horní rohu je možnost zvolit i způsob řazení záznamů (Řadit podle).
 5. Do plného textu se dostanete kliknutím na VELKOU ikonu v levé části před názvem záznamu (např. 1. strana obálky, ikona pdf, obrázek nebo ikona jiného typu).

Informační návody 

TOPlist

 

17. 1. 2013