Vyhledávání publikací

Zveřejnění a vyhledávání publikací - hledejte v OBD-Public:

  • Všechny hotové a kompletní publikace (jak starší i nové) jsou okamžitě přeneseny do veřejné části informačního systému OBD-Public, ve kterém lze libovolně a jednoduše publikace vyhledávat podle jakýchkoliv kritérií (podle jména autora, pracoviště, grantů (přesných čísel grantů - ve tvaru např. NE5478, roků, hodnot IF apod.).
  • Po zadání nějakého vyhledání si vždy NEZAPOMEŇTE vybrat jednu z přednastavených šablon pro REPORT (tlačítko vytvořit REPORT) a nastavte si počet záznamů, aby se výsledek zobrazil se všemi základními údaji, které se k publikacím obvykle uvádí. (Přednastavené šablony reportu - 1 šablona - Pubmed-ISO 690 - základní citační údaje k publikaci, 2 šablona - Pubmed-RIV, body - k publikaci ještě doplněny informace o odevzdání do RIV a body za publikaci z hodnocení ISVAV.)
  • Protože i za starší období jsou stále přidávány nové publikace, jednorázově generované seznamy, pokud jsou vystaveny, ztrácí na aktuálnosti a mohou sloužit pouze jako orientační. (Pro komplexní přehled o svých evidovaných publikací použijte vyhledávání v OB Public).
  • Rozpracované, uložené, vrácené záznamy k dopracování  - najdete pouze v přístupu po přihlášení (proto v OBD Public můžete vidíte méně "svých" záznamů než v OBD po přihlášení) - stručný návod na vyhledávání je zde.

 

Orientační, případně doplňující seznamy publikací

  • Orientační jednorázově generované seznamy zaevidovaných publikací v OBD 3.LF za posledních 5 let ke stažení zde.
  • Nepřepsané publikace ze staršího systému evidence publikací v Procite (za období 1993 - 2005) do OBD 3. LF - většinou se jedná o abstrakta nebo neúplné záznamy - podle jmen autorů nebo podle roku  -  ke stažení zde.


sipka-cervena   Vyhledávání publikací 3.LF - přístup do veřejného modulu OBD-Public -  bez nutnosti přihlášení


Výhody tohoto způsobu hledání:

  • on-line aktualizace hotových publikací - tedy takových publikací, které jsou již kompletně vyplněny a uzavřeny a které již nemusíte zadávat a to včetně všech starších publikací, které postupně doplňujeme.
  • možnost jednoduchého hledání podle jména autora, pracoviště, grantu nebo výzkumného záměru, roku nebo rozpětí let či vzájemná kombinace
  • vidíte všechny svoje hotové publikace bez ohledu, jaká máte nastavená práva v přístupu po příhlášení (pokud se záznamy pracujeme, např. musí se v RIV dodatečně opravit - záznam nevidíte)
  • můžete si pro výstup zvolit jednak 2 varianty citací - s RIV a bez RIV a jednak si můžete i vyhledaný výstup setřídit podle Vašich požadavků (podle jmén autorů, podle pracoviště, podle formy a roků, podle roků, apod).

21. 1. 2016