Home > Pracoviště > Středisko vědeckých informací > Fakultní knihovna > Moje výpůjčky - Jak prodloužit své knihy přes Internet

Moje výpůjčky - Jak prodloužit své knihy přes Internet

Moje výpůjčky - prodlužování výpůjček přes internet, historie, prohlížení si stavu svého čtenářského konta, pokuty, opravy v e-mailech

Moje čtenářské konto

V elektronickém katalogu (baner E-katalog na hlavní stránce SVI pod levou navigací)  po přihlášení v Menu ČTENÁŘ můžete nalézt všechny své  výpůjčky s termíny, do kdy jsou půjčené a z které knihovny na UK. Můžete si je přes internet prodloužit. Můžete zjistit, jaké knihy jste do knihovny vrátili, zda máte nějaké pokuty a v jaké výši a ve které knihovně na UK. Můžete také zjistit, do kdy máte platnou registraci v knihovně.

Zde také můžete opravit nebo zkontrolovat e-mailovou adresu. Ta je důležitá pro automatizované zasílání upozornění nebo upomínek, nebo dalších zpráv z knihovny přímo ze systému a také zkontrolovat své osobní údaje, které jsou vedeny o vás v centrálním knihovnickém systému Aleph.

Můžete si také zde ukládat časté dotazy pro vyhledávání v katalogu a výsledky vyhledávání, posílat zprávy jinému čtenáři na UK (musíte znát jeho číslo na Průkazu UK), nastavit si zobrazení a další možnosti.

Jak se do E- katalogu přihlásit - (baner E-katalog na hlavní stránce SVI pod levou navigací):

Zvolte menu PŘIHLÁŠENÍ:

Do ID - napište číslo pod fotografií z Průkazu UK
Do password - napište čárový kód z průkazu nebo heslo do CAS

Pokud jste řádně přihlášen v pravém horní rohu je červeně zobrazeno PŘIHLÁŠEN a můžete využívat větší možnosti a více funkcí E-katalogu.

Moje výpůjčky, platby, historie, osobní údaje a další... - menu ČTENÁŘ

  1. Po přihlášení klikněte v horní liště na menu ČTENÁŘ. Objeví se informace k Vašemu čtenářskému kontu (počty aktuálních výpůjček, historie všech vypůjček z knihovny, platební transakce a kontaktní informace).
  2. Pro prodlužování výpůjček vyhledejte v nabídce Aktivity - Výpůjčky (4) a klikněte na podtržené číslo - to je počet Vašich výpůjčených knih.
  3. Pak zvolte povel Prodloužit vše nebo pokud chcete prodloužit pouze vybrané výpůjčky, tituly zaškrtněte a zvolte Prodloužit vybrané.
  4. Po ukončení se nezapomeňte odhlásit.
Každá vypůjčená publikace lze prodloužit pouze 2x nejlépe před uplynutím výpůjční lhůty nebo max. 1 den po uplynutí výpůjční lhůty – den tolerance. V ostatních případech je nutné situaci řešit osobně v půjčovně knihovny.


Kontrola a změna e-mailové adresy - pro zasílání upozornění na vrácení knih, zasílání upomínek a dalších zpráv z knihovny

V případě změny e-mailové adresy si můžete po přihlášení přes menu ČTENÁŘ opravit svoji e-mailovou adresu přímo do knihovnického systému pro zasílání zpráv
  1. Přihlašte se do katalogu.
  2. Klikněte na horní liště na položku ČTENÁŘ.
  3. Zkontrolujte e-mailovou adresu.
  4. Pro opravu zvolte Aktualizujte adresy. Vepište správnou e-mailovou adresu. A klepněte na tlačítko Aktualizovat.
Opravy v poštovní adrese může provádět jen pracovník knihovny při Vaší osobní návštěvě.

TOPlist

1. 7. 2012