Home > Pracoviště > Středisko vědeckých informací > Elektronické časopisy > Elektronické časopisy v jiných institucích

Elektronické časopisy v NLK, na UK a databáze světových časopisů

TOPlist
puntik oranzovy   ELEKTRONICKÉ ČASOPISY v NÁRODNÍ LÉKAŘSKÉ KNIHOVNĚ - link na katalog elektronických časopisů a zdrojů v NLK 

otaznik zluty v cervenem kruhu   Jak vyhledat elektronický časopis v  NLK?
Zvolím výše uvedený odkaz. Zvolím vyhledávání podle abecedy nebo subjectu. Podmínky pro přístup k elektronickým časopisům NLK stanovuje Národní lékařská knihovna.
Poznámka: Elektronické časopisy můžete také nalézt v katalogu NLK - v systému MEDVIK - http://www.medvik.cz/medvik
puntik zeleny 
ELEKTRONICKÉ PLACENÉ ČASOPISY na UK - link na katalog elektronických placených časopisů na UK, oproti naší EZB 3. LF neobsahuje volně dostupné plnotextové časopisy

otaznik zluty v cervenem kruhu  Jak vyhledat časopis ve zdroji?
Zvolím výše uvedený odkaz. Zvolím vyhledávání podle abecedy nebo subjectu.
Poznámka: Spektrum zdrojů za 3.LF, které tento přístup nabízí, není totožný se zdroji v Elektronické knihovně časopisů EZB - SVI 3.LF.
puntik modry 
DATABÁZE ULRICHSWEB - link na databázi. Ulrich shromažďuje detailní informace o všech vydávaných periodikách, ročenkách, nepravidelných publikacích a dalších titulech z celého světa. Obsahuje 80 000 podrobných kontaktů na vydavatele z 200 zemí světa. Více jak 20 000 internetových, online nebo CD-ROM publikací, téměř 14 000 deníků a týdeníků. Každý z titulů vydávaných v minulosti nebo současnosti některým z 80 000 vydavatelů je zastoupen až 75 kategoriemi informací včetně údajů o vydavateli, klasifikaci a možnosti objednání, o cenách, internetové odkazy na plné texty, RSS kanály  nebo informaci o excerptaci časopisů v komerčních plnotextových databázích.

otaznik zluty v cervenem kruhu  Jak vyhledat časopis v databázi Ulrichsweb?
Zvolím výše uvedený odkaz. Vyhledávání je obdobné jako v jiných databázích. Mohu využít v pravé horní části tzv . Quick Search pro rychlé vyhledání podle názvu, ISSN nebo klíčových slov nebo prohlížet nadefinované rejstříky pomocí Browse - prohledávat podle názvů nebo oborů.

1. 7. 2012