• Knihovna
  • Moje výpůjčky - Jak prodloužit své knihy přes Internet

Moje výpůjčky - Jak prodloužit své knihy přes Internet


Moje výpůjčky - prodlužování výpůjček přes internet, historie, prohlížení si stavu svého čtenářského konta, pokuty, opravy v e-mailechMoje čtenářské konto

V elektronickém katalogu po přihlášení v Menu ČTENÁŘ můžete nalézt všechny své výpůjčky s termíny, do kdy jsou půjčené a z které knihovny na UK. Můžete si je přes internet prodloužit. Můžete zjistit, jaké knihy jste do knihovny vrátili, zda máte nějaké pokuty a v jaké výši a ve které knihovně na UK. Můžete také zjistit, do kdy máte platnou registraci v knihovně.


Zde také můžete opravit nebo zkontrolovat e-mailovou adresu. Ta je důležitá pro automatizované zasílání upozornění nebo upomínek, nebo dalších zpráv z knihovny přímo ze systému a také zkontrolovat své osobní údaje, které jsou vedeny o vás v centrálním knihovnickém systému Aleph.


Můžete si také zde ukládat časté dotazy pro vyhledávání v katalogu a výsledky vyhledávání, posílat zprávy jinému čtenáři na UK (musíte znát jeho číslo na Průkazu UK), nastavit si zobrazení a další možnosti.

Jak se do E- katalogu přihlásit


Link: https://ckis.cuni.cz/

Zvolte menu PŘIHLÁŠENÍ:


Do ID - napište číslo pod fotografií z Průkazu UK

Do password - napište čárový kód z průkazu nebo heslo do CAS


Pokud jste řádně přihlášen v pravém horní rohu je červeně zobrazeno PŘIHLÁŠEN a můžete využívat větší možnosti a více funkcí E-katalogu.

Moje výpůjčky, platby, historie, osobní údaje a další...

- menu ČTENÁŘ


  1. Po přihlášení klikněte v horní liště na menu ČTENÁŘ. Objeví se informace k Vašemu čtenářskému kontu (počty aktuálních výpůjček, historie všech vypůjček z knihovny, platební transakce a kontaktní informace).

  2. Pro prodlužování výpůjček vyhledejte v nabídce Aktivity - Výpůjčky (4) a klikněte na podtržené číslo - to je počet Vašich výpůjčených knih.

  3. Pak zvolte povel Prodloužit vše nebo pokud chcete prodloužit pouze vybrané výpůjčky, tituly zaškrtněte a zvolte Prodloužit vybrané.

  4. Po ukončení se nezapomeňte odhlásit.


Každá vypůjčená publikace lze prodloužit pouze 2x nejlépe před uplynutím výpůjční lhůty nebo max. 1 den po uplynutí výpůjční lhůty – den tolerance. V ostatních případech je nutné situaci řešit osobně v půjčovně knihovny.

Kontrola a změna e-mailové adresy

- pro zasílání upozornění na vrácení knih, zasílání upomínek a dalších zpráv z knihovny


V případě změny e-mailové adresy si můžete po přihlášení přes menu ČTENÁŘ opravit svoji e-mailovou adresu přímo do knihovnického systému pro zasílání zpráv


  1. Přihlašte se do katalogu.

  2. Klikněte na horní liště na položku ČTENÁŘ.

  3. Zkontrolujte e-mailovou adresu.

  4. Pro opravu zvolte Aktualizujte adresy. Vepište správnou e-mailovou adresu. A klepněte na tlačítko Aktualizovat.


Opravy v poštovní adrese může provádět jen pracovník knihovny při Vaší osobní návštěvě.


Poslední změna: 12. únor 2019 13:58 
Sdílet na:  
Knihovna

půjčovna – vstup do volného výběru
půjčovna – vstup do volného výběru


Kontakty

Univerzita Karlova, 3. lékařská fakulta

Středisko vědeckých informací

Ruská 87

100 00 Praha 10


+420 267 102 103 (knihovna)

+420 267 102 181 (kancelář knihovny)

+420 267 102 178 (sekretariát)

+420 267 102 547 (vedoucí SVI)

,


Jak k nám