Webové stránky v OpenCMS

Pro uživatele

Webové stránky fakulty obsahují veřejné i neveřejné informace. Neveřejné informace (intranetové) se zobrazují pouze po příhlášení k www. lf3.cuni.cz a zobrazují se pouze akademické obci 3. LF (tj. platným studentům a zaměstnancům).


Pro vstup na webové stránky je nutné mít Průkaz UK  (Průkaz studenta UK, Průkaz zaměstnance UK - 3. LF, Průkaz studenta Erasmus) a platné heslo do CAS - Centrálních autentizačních služeb UK. Toto heslo, které si zde nastavíte, platí pro vstup do více aplikací na UK


Jak se přihlásit?

 1. Pro prohlížení všech informací z webu se přihlašujte - kliknutím na Přihlásit - umístěným v horní modré liště vpravo.

 2. Objeví se přihlašovací okno do CAS 3.LF - ve kterém vyplníte - v prvním řádku číslo pod fotografií z průkazu UK a v druhém Vaše platné heslo do CAS.

 3. Po správném přihlášení se objeví Vaše jméno v horním modré liště a sloupce v pravé a levé části stránky změní barvu z modrého podbarvení na žlutou barvou.

 4. Teprve po přihlášení se vám objeví.v běžné navigaci všechny dokumenty a odkazy, které jsou nastaveny jako neveřejné.


Instruktážní návod s obrazovou ilustrací - jak se přihlásit - ke stažení v .pdf, .doc

Pro redaktory

Pro redaktory stránek pracovišť nebo speciálních částí webu - pro zaměstnance 3. LF nebo jiné vybrané skupiny redaktorů z 3. LF s platným Průkazem UK a platným heslem.

První přihlášení

 • Každý zaměstnanec z 3.LF, který chce poprvé vstoupit do editačního režimu k webovým stránkám, se nejprve musí k webu přihlásit - kliknutím na Přihlásit - umístěným v horní modré liště vpravo.

 • Systém přihlášeného uživatele sám automaticky detekuje a přiřadí jej k jeho předdefinované skupině (např. pracovišti) a nastaví mu práva pro editaci, která jsou této skupině přiřazena. (Tj. např. opravy pouze za jeho pracoviště).

 • Teprve poté je možné vstoupit do editačního rozhraní.

 • Tento krok se provádí pouze jedenkrát a to při prvním vstupu k editaci.

Návody pro redaktory

První nezbytné kroky redaktora či editora www stránek před vlastní editační prací - čtěte návody step by step

 1. Přihlásit se k webu 3. LF - tzn. mít průkaz UK a platné heslo do CAS

 2. Přihlásit se do editačního rozhraní - http://edit.lf3.cuni.cz

 3. Nastavit si své editační rozhraní - tzn. nastavení website a nastavení svého pracoviště - nebo části webu, se kterým budete pracovat.

 4. Orientačně se seznámit s adresářovou strukturou webu.

 5. Seznámit se s manuály a návody - uveřejněny níže.


Na co si dát pozor

 1. Hlídejte si, že máte vždy nastavenou Website: 3. lékařská fakulta.

 2. Při editaci vždy musíte přepnout Oblast (vlevo) z Online na Offline. Editovat a upravovat lze pouze z oblasti OFFLINE.

 3. Soubory a adresáře - vždy musí být pojmenované malými písmeny bez diakritiky, v případě víceslovných názvů - slova od sebe oddělovat pomlčkou bez mezer (př. jak-se-prihlasit).

 4. Nedávejte velké mnoho MB soubory (obrázky, filmy a dokumenty) přímo do redakčního systému - k tomu je určen FTP (File system - který je součástí systému).


Návody ke stažení

https://ds129.lf3.cuni.cz:5001/sharing/zUbJm51tp


Poslední změna: 13. srpen 2020 13:14 
Sdílet na:  
Kontakty

3. lékařská fakulta

Univerzita Karlova

Ruská 87, 100 00 Praha 10


tel.: +420 267 102 111

fax: +420 267 311 812

IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208


Další kontakty a bankovní spojeníJak k nám


Váš názor