Archiv aktualit

17. listopadu 2017

MUDr. Karel Kieslich obdržel Cenu Josefa Hlávky na zámku v Lužanech

Dne 16. listopadu 2017 byla MUDr. Karlu Kieslichovi předána Cena Josefa Hlávky pro nejlepší studenty a absolventy pražských veřejných vysokých škol, brněnské techniky a mladé talentované pracovníky Akademie věd České republiky na zámku Josefa Hlávky v Lužanech u Přeštic.

MUDr. Karel Kieslich vystudoval Všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě. Kromě vynikajících studijních výsledků dosáhl také mimořádných úspěchů ve své pedagogické a vědecké činnosti. Od třetího ročníku s velkým nadšením vyučoval semináře, praktika a pitevní cvičení z anatomie a posléze také fyziologie. Dvakrát získal ocenění Syllabova křída pro nejlepšího studentského vyučujícího na 3. lékařské fakultě. Ve své výzkumné činnosti se zaměřil na oblast neurověd, zejména na výzkum anatomických změn u neurodegenerativních onemocnění. Se svou prací „Vizuální skórování atrofie hipokampu na magnetické rezonanci pro diagnostiku Alzheimerovy nemoci“ zvítězil na Studentské vědecké konferenci 3. lékařské fakulty 2016, Studentské vědecké konferenci lékařských fakult ČR a SR 2016, získal cenu Alzheimer nadačního fondu za nejlepší příspěvek na Konferenci Stárnutí 2016 a vystoupil na zahraničních konferencích International Symposium of Clinical and Applied Anatomy 2016 v Budapešti a Alzheimer's and Parkinson's Diseases Congress 2017 ve Vídni. Po celou dobu studia se věnoval také popularizaci vědy a vzdělávání i mimo akademickou půdu. Od roku 2015 působí jako lektor, prefekt a organizátor na Letní akademii Discover, unikátní akci pro nadané středoškolské studenty, kde vede populární kurz Medicína. Rozvoji středoškolských studentů se věnuje také jako mentor v programu Yoda mentorship. V roce 2017 zvítězil v popularizační soutěží Science slam Univerzity Karlovy a vystoupil na řadě přednášek pro veřejnost, mimo jiné v Café Nobel nebo na akci Žárovky v coworkingu Opero.

V současné době studuje na UCL (University College London), kde s využitím metod komputační psychiatrie zkoumá roli dopaminu v depresi a jiných psychiatrických onemocněních.

Další informace na

17. 11. 2017