Archiv aktualit

29. července 2015

Cena Františka Běhounka 2015 - vyhlášení výzvy k nominacím

MŠMT vyhlašuje Cenu Františka Běhounka za propagaci a popularizaci české vědy a šíření dobrého jména České republiky v Evropském výzkumném prostoru.

Cenu lze udělit vědci nebo vědkyni, kteří splňují tyto podmínky:

• působí nebo působili v základním či aplikovaném výzkumu, v průmyslovém vývoji nebo v akademické sféře

• vystudovali na české vysoké škole nebo působí ve výzkumné či vzdělávací instituci v České republice (bez ohledu na způsob financování této instituce)

• během posledních pěti let svou aktivní a úspěšnou účastí v projektech evropské spolupráce v oblasti výzkumu, experimentálního vývoje a inovací přispěli k propagaci a popularizaci svého vědního oboru a k šíření dobrého jména České republiky v Evropském výzkumném prostoru.

Kandidáta může navrhnout česká či zahraniční vysoká škola, český či zahraniční výzkumný ústav či výzkumná instituce, redakce odborného impaktovaného vědeckého časopisu nebo osoba, která je držitelem akademického titulu profesor nebo docent získaného nebo uznaného v České republice nebo v jiné zemi Evropské unie.

Návrh na udělení Ceny je třeba dodat na oddělení administrativy vědy a výzkumu k rukám pí Jany Skálové do 14. 8. 2015 v listinné podobě a kopii veškeré odevzdané dokumentace zašlete na e-mail: .

Dokumenty k odevzdání:

• jméno, pracovní zařazení, kontakt, datum narození a CV nominovaného

• zdůvodnění

• dvě doporučení

• seznam mimořádných výsledků

• jméno, kontakt a podpis navrhovatele

Další informace a status ceny naleznete v odkazu:

Poslední změna: 21. únor 2018 15:35